Právě teď je vhodná doba na reorganizaci v ložnici

0

Ne, nelekejte se, rozhodně není nutné ložnici nijak stěhovat. Ale nastává zima a s tím je spojeno několik činností, které nás v ložnici, ale také v šatně a předsíni prostě neminou. O co jde? Zejména o výměnu šatníku, přikrývek, přehozů, závěsů, ale i koberečků.

Zima se blíží

Letos přišla zima skokově. Z posledního letního dne posledního srpna byl hned první podzimní den prvního září. A od té doby je chladno, větrno, deštivo, no prostě žádná sláva. Pro nás to byl skok rovnýma nohama do zimního režimu. A této změně je potřeba uzpůsobit i chod a uspořádání domácnosti. Nejcitlivější je na změnu ročních období právě ložnice.

A proč právě ložnice?

Ve většině domácností je totiž právě ložnice tím místem, kde se skladuje většina oblečení, ale i dek, ubrusů nebo závěsů. Již před měsícem jsme byli donuceni začít se změnou šatníku, protože z kraťasů a topů jsme skočili rovnou do svetrů sak a kabátků, o dlouhých nohavicích nemluvě.

Je ale řada i na technické textilie. Takže pokud měníme zimní a letní záclony a závěsy, pusťme se do toho. Mytí oken během procesu je samozřejmostí (bude náskok na vánoční úklid). Stejný krok nás čeká v případě přikrývek. Ti, kdo mají v ložnici během zimy rádi chladněji, jistě mění letní a zimní přikrývky, případně na léto část přikrývky odepnou, na zimu ji zase připnou.

Pomozte si krabicemi a boxy

V ložnici se vždy uplatní nejrůznější krabice právě pro skladování sezónních kousků. Je zbytečné, abyste se ve skříni celý rok prohrabávali letními i zimními oblečky. Část šatníku uložte do krabic nebo skladovacích pytlů a budete mít ve skříních stále přehledno.

Jestli máte malé děti, nejdříve ozkoušejte oblečení z předchozí sezony, jestli je ještě použitelné. Některá trika, co ratolesti nosily na jaře, možná ještě použijete, spousta kalhot ale jistě poputuje k mladším. O botách nemluvě.

Až skončíte v ložnici, hurá do předsíně!

Je nejvyšší čas rozvěsit podzimní a přechodové bundy, také uskladnit otevřené letní boty a lehké kecky. Letos už je opravdu neunosíme. Počasí se rozhodlo, že tento rok budete nejdelší čas trávit v celoroční obuvi, botaskách a kotníkových botkách. Co naplat, větru a dešti prostě neporučíme…


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vemzu-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/topprosteradla-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/4home-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/decodoma-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.