Poznejte blahodárné účinky Aloe vera

0

Ať už ji využíváme ve zdravotnictví, v potravinářském průmyslu nebo jako kosmetiku – Aloe vera si již vyšlapala svou cestu. Je nyní velmi známou rostlinou, která nám dovoluje se po této cestě projít a znovu vytvářet nové a nové produkty, kde tuto rostlinu prospěšně využijeme.

Původ
Již celé tisíciletí je tato rostlina známá svými léčivými látkami. Říká se, že byla známá již pro Egypťany s názvem “Krev Bohů”. Egyptská královna využívala látky aloe ke zkrášlení pleti. Známá je také pro balzamování, typické v té době pro východní země. Původem je ale ze souostroví mezi Arabským poloostrovem a Somálskem. Odtud se rozšířila do celého světa, až i my známe její účinky a můžeme využívat její prospěšné produkty.

Léčivé látky
Léčivé účinky aloe vera pochází z průhledného polotekutého gelu ze středu listu rostliny. Tyto látky napomáhají k hojení ran a popálenin, mírní ekzémy. Z vnitřních problémů napomáhá proti překyselenému žaludku, při potížích se slinivkou břišní, ale i při boji s paradentózou. Dokonce látky pomáhají při léčbě střev, při tuberkolóze, cévních chorobách nebo cukrovky.

Účinky aloe vera se však mohou změnit při nadměrném užívání na negativní, protože při větším množství jsou některé látky toxické. Proto je třeba aloe vera využívat s mírou a při vážnějších zdravotních obtížích, v těhotenství a při kojení nejlépe jen po poradě s odborníkem.

K prospěšným látkám patří mimo jiné: aminokyseliny, minerální látky, polysacharidy, mastné kyseliny, vitaminy A, E, C a B12.

Zkrášlující účinky
Aloe vera získala využití i v kosmetice a to hlavně při ošetření pleti. V případě problému s akné, ekzémy a při plísních a oparech, využijte tuto rostlinu pomocí krému, nápoje nebo na ni vsaďte jako na podporu při redukčních dietách. Díky ligninu, jako jedné z prospěšných látek, se dostane hluboko pod kůži, kde pleť vyplňuje a obohacuje o vitamíny. Aloe vera je prospěšná i jako vlasová kúra, jelikož má regenerující účinky. Účinky regenerace můžete využívat i v případě produktu tzv. “první pomoci” jelikož pomáhá v celé řadě problémů, proto by měla být i součástí lékárničky. Při každodenní péči o ruce můžete vyzkoušet aloe vera krém, navečer si ve vaně můžete užít aloe v podobě koupelové soli. Na své si přijdou i páni, protože se vyrábí i jako voda po holení a krém pro muže.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.