Powerbanka Xiaomi 70mai vám nastartuje nejen telefon, ale i auto

0

Xiaomi představilo novou powerbanku s názvem Xiaomi 70mai. Jde o typ powerbanky, kterou můžete klasicky dobíjet mobilní telefon, ale také s ní dokážete nastartovat auto, pokud vaší autobaterii došla „šťáva“, třeba vlivem příliš chladného počasí. Vzhledem k tomu, že je zima za dveřmi, je vhodné o takovém pomocníku pro startování auta popřemýšlet.

Jak nastartovat pomocí powerbanky Xiaomi 70mai?

Proces nastartování auta pomocí powerbanky Xiaomi 70mai není nijak složitý. Zde je podrobný návod krok za krokem. A zvládne jej opravdu každý!

Krok 1: Ujistěte se, že je powerbanka Xiaomi 70mai nabita alespoň z 50 procent. Pokud by byla nabitá na nižší procento kapacity, nebyla by schopná poskytnout auto dostatek energie nutné k nastartování. Powerbanka má při dostatečném nabití spouštěcí proud 250A a špičkový proud až 600A.

Krok 2: Nejprve zasuňte adaptér pro pomoc se startováním auta, který je součástí balení, do powerbanky. Pak připojte z něj vedoucí klipy na autobaterii, červený na plusový pól a černý na minusový pól. Zkontrolujte, že indikátory ukazují správné propojení.

Zimní startování
Zimní startování

Krok 3: Dalším krokem je zapnutí tlačítka, kterým se umožní odebrání velkého množství proudu z powerbanky najednou, což pak povede k nastartování auta.

Krok 4: Sedněte do auta a nastartujte jej.

Krok 5: Nezapomeňte sundat klipy z autobaterie, vypnout možnost dodávání energie pro startování auta a hlavně uklidit powerbanku. Měli byste to stihnout do 30 vteřin od nastartování.

Powerbanka Xiaomi 70mai vám poradí sama, co s ní udělat

Jako další elektronika, na kterou jsme už toli zvyklí, má i Powerbanka Xiaomi 70mai indikátory, které snadno poradí, v jakém stavu je a co potřebuje, aby fungovala správně:

  • když je všechno v pořádku, svítí zelená indikační dioda
  • Když se rozsvítí červená indikační dioda a zazní signál, znamená to, že jste prohodili plusový a minusový pól baterie. Okamžitě zkontrolujte správné nasazení klipů
  • bliká zelená indikační dioda a bzučák vám dává najevo, že nabití powerbanky je nedostatečné? Pak s powerbankou rozhodně nenastartujete. Jen pokud se po zmáčknutí BOOST tlačítka změní červená dioda v zelenou, bude nastartování ještě možné i bez předchozího dobitá powerbanky
  • pokud se po propojení s autobaterií nerozsvítí žádná dioda, je powerbanka poškozená, třeba přepólováním. Až propojíte klipsy správně, zmáčkněte BOOST tlačítko a indikátor by měl svítit v zelené barvě. Pokud ano, můžete startovat.
Autobaterie servisujme všas
Autobaterie servisujme všas

Nová a spolehlivá autobaterie však může být příjemnějším řešením zimního startování…


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/autohotarek-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.