Povinné ručení podle ujetých kilometrů? Vyplatí se hlavně pro druhé auto v rodině!

0

Máte v plánu kupovat nové auto a přemýšlíte, jak vyřešíte povinné ručení? Nebo vás zajímá, jestli by vaše stávající povinné ručení šlo nahradit jiným, výhodnějším? Zkuste se více porozhlédnout na trhu s povinným ručením!

Specializované portály

Údaje k výpočtu povinného ručení jsou i technické

Údaje k výpočtu povinného ručení jsou i technické

Abychom nemuseli pracně srovnávat jednotlivé nabídky povinného ručení, vzniklo několik portálů, které pro nás povinné ručení porovnávají podle předem nastavených kritérií.

Stačí navštívit například portál Nejlevnější povinné ručení nebo Srovnejto.cz a vyplnit údaje, které tyto portály potřebují k tomu, aby byly schopné spočítat povinná ručení aplikovatelná právě na vás a váš automobil.

Počítejte s tím, že budete vyplňovat i některé technické údaje (zdvihový objem a výkon), proto si k sobě vezměte technický průkaz vozidla nebo si vyhledejte údaje u výrobce nebo prodejce toho auta, po kterém pokukujete.

Čím více pojišťoven k porovnání portál nabízí, tím vyšší je vaše šance, že najde ty nejlepší podmínky z celého trhu s povinným ručením.

Současný lídr povinného ručení

Povinné ručení podle kilometrů má své výhody

Povinné ručení podle kilometrů má své výhody

Od podzimu loňského roku (konkrétně od začátku října 2016) je na trhu s povinným ručení nová nabídka pojišťovny Allianz na povinné ručení a havarijní pojištění podle ujetých kilometrů: „Jezdím málo, platím málo“. Tento produkt je bez povinné instalace sledovacího zařízení do vozu.

Jen během měsíce října uzavřelo toto povinné ručení šestnáct procent všech českých motoristů, kteří si v říjnu sjednali pojištění vozidla. Během října vzrostla dle vyjádření Allianz její produkce v porovnání se zářím o více než 40 procent.

Podle průzkumů pojišťovny jsou řidiči nejvíce překvapeni tím, že jim bude Allianz vracet pojistné, pokud nenajedou předem předpokládaný počet kilometrů. Jde v podstatě o podobný model jako při odběru elektřiny či plynu.

Jak budou řidiči počet ujetých kilometrů prokazovat? Stačí pouze vyfotit tachometr. Na nabídku podle zpráv Allianz pojišťovny reagují hlavně motoristé s malým počtem ujetých kilometrů. Těm pojišťovna většinou dokáže nabídnout nejnižší cenu na trhu.

„Jezdím málo, platím málo“ se vyplatí zejména pro druhé rodinné auto

Bydlíte v oblasti, kde to bez druhého auta nejde?

Druhé auto jezdívá méně

Druhé rodinné auto jezdívá méně

Městské satelity, malé vesnice nebo vesnice příliš vzdálené od přirozeného centra regionu – to jsou místa, kde veřejná doprava dost pokulhává, o občanských službách nemluvě. V místě bydliště je jen malá samoobsluha a zaměstnavatel žádný. Do práce, s dětmi do školy či školky i na nákupy musíte autem.

V těchto případech je nutno pořídit i druhé rodinné auto. A když s ním budete jezdit jen nutné jízdy, můžete výrazně ušetřit právě na povinném ručení nastaveném podle ujetých kilometrů.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/allianzdirect-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/povinne-ruceni-com
www.kuponovnik.cz/obchod/srovnejto-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.