Potřebujete snížit své výdaje … a nevíte jak začít?

0

Začít šetřit. Tato dvě slova nám v mysli vyvstanou vždy, když bychom si chtěli koupit něco většího, ale zjistíme, že na našem kontě či kontech není dost prostředků k tomu, abychom nákup uskutečnili. A tak se po rozhodnutí, že začneme šetřit, pustíme do omezování našich výdajů.

Šetření není tak jednoduché…

coins-948603_1280Ale ruku na srdce, děláme to správně? Neomezujeme se ve věcech, které nám později chybí a které si pak stejně dopřejeme – až našetříme na cílovou věc? A ve výsledku na tom budeme podobně – budeme muset zase někde začít šetřit a permanentně budeme ve stresu z neustálého šetření?

Se šetřením je to jako s hubnutím – musí se na něj s rozmyslem.

Klíčem k rozumnému šetření je rozpoznání zbytečných výdajů

Jenže, co jsou zbytečné výdaje?

Pro někoho lístek do kina, pro jiného pár piv týdně, pro dalšího jsou zcela zbytečnými výdaje na cigarety nebo naopak za biopotraviny či jiné luxusní poživatiny.

Všechny výše zmíněné „zbytečné“ výdaje jsou spojeny s nějakou věcí nebo službou, kterou jsme ochotní si upřít. Co ale podívat se na zbytečné výdaje z úplně jiného úhlu pohledu?

Zbytečné výdaje jsou platby navíc – ve srovnání s konkurencí

Čemu dát při nákupu přednost?

Čemu dát při nákupu přednost?

Nákupy v akcích, se slevovámi kupóny a na slevových portálech už jsou naštěstí evergreeny českého internetu. Ale ještě nejsme moc kovaní v provozu domácností.

Do všech domácností proudí stejný elektrický proud, ale je prodáván za různé ceny. To stejné se týká plynu. Ale také třeba telefonního spojení, připojení k internetu nebo třeba bankovních služeb. Anebo pojistného krytí v případě pojistné události – ale každá pojišťovna si za něj účtuje jinak.

No jo, jenže jak zjistit kde zaplatím méně, a nestrávit prohledáváním online nabídek celý víkend? Využijme služby těch, kdo se na porovnání různých nabídek specializují!

Srovnávače vám mohou ukázat cestu levnější i o desítky procent!

Kontaktování firmy poskytující služby v porovnávání různých tarifů a dalších nabídek není nijak zavazující. Naopak vám může pomoci najít levnější cestu k věcem a službám, které jste doteď kupovali mnohem dráž. A takové šetření nebolí.

Nepodporujme společnosti, které na svých produktech a službách (respektive na nás) nesmyslně vydělávají, když jiné společnosti už začaly nabízet to samé za rozumnější ceny!

Za elektřinu můžeme ročně zaplatit i o tisíce méně

Za elektřinu můžeme ročně zaplatit i o tisíce méně

U koho se poptat po levnějších energiích? Jistě u dTestu, který už podruhé organizuje aukci dodavatelů energií. Také si tu můžete zjistit, kde nejvýhodněji uložit peníze třeba formou stavebního spoření či termínovaného vkladu u bank i záložen – pokud jste konzervativními investory. A mnoho jiných, jistě překvapujících skutečností.

Tarify mobilních operátorů, pojištění, internetového připojení a mnohé jiné jsou k porovnání například pomocí Tarifomatu, TopSrovnání nebo třeba na stránkách Srovnejto.cz.

Tak co, zkusíte šetřit bezbolestně?!?


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/tarifomat-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/srovnejto-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/topsrovnani-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.