Pohodlí a volnost v bohémském bydlení

0

Jestli už i vás nudí klasický interiérový design s obyčejným a nezajímavým nábytkem, je čas na změnu! Zapomeňte na chvíli na všechny pravidla, která znáte a propustě uzdu fantazii. Zařiďte si bydlení v bohémském stylu. A co že to vlastně znamená? Stačí se kouknout na známou hippie éru a hned si uděláte určitou představu. Bohémský styl představuje volnost, svobodu, uvolněnost, pohodlí a především díky tomu, že do designu vtisknete svou kreativitu, se budete cítit více “jako doma”. V následujících řádcích vám představím několik jednoduchých typů, jak na to.

Mixujte! 
Pravidlo číslo jedna, které je vlastně úplným opakem všech pravidel, zní: míchejte všechno co lze! Ať už jde o materiály, barvy nebo vzory, nebojte se kombinovat. Samozřejmě mějte trochu soudnosti, ale čím pestřejší, barevnější a originálnější, tím lepší! Položte dřevo vedle skla nebo kovu, přidejte květinový vzor, křiklavé barvy. Je to zkrátka na vás. Velmi oblíbené jsou proužky a to nejlépe v růžové či červené barvě.

Zapomeňte na židle 
Sezení na zemi představuje skvělé místo pro dlouhé konverzace s přáteli či rodinou. Udělejte ho tak co nejvíce pohodlné. Rozložte deky a na ně velké polštáře, opět myslete na barvené vzory. Doprostřed můžete umístit drobné pohoštění a společenské odpoledne dostane hned jiný rozměr. A pokud se vám sezení na zemi zdá velmi nepohodlné, použijte různé měkké podložky či nízká křesla.

Kousek přírody
Květiny, dřívka, kamínky či větvičky, zkrátka jakýkoli kousek přírody vnese do bytu světlo a pohodu. Umístěte je do skleněných váz či průhledných misek.

Světýlka 
Vánoce už jsou sice dávno pryč, ale to vůbec nevadí. Drobná světýlka umístěna kolem oken, postele či skříní přinesou do bytu klid, teplo a pohodlí a přesně o to v bohémském stylu jde.

Suvenýry ze všech koutů světa
Konečně se vyplatí nakupování zbytečností na dovolených. Bohémský styl totiž dovoluje míchat i různé exotické předměty a velmi rád na ně upozorňuje. Proto se nebojte vystavit sošku Buddhy vedle uměleckého díla z Číny nebo koberce z Persie. Ukažte vzpomínky na svá cestovatelská dobrodružství.

Koberce 
Koberce hrají velmi důležitou roli a vrstvení několika koberců na sobě je nečekaným způsobem, jak přinést teplo a uvolněnost do všech místností v bytě. Opět i zde platí mixování vzorů, ovšem tady opatrně, ať k sobě ladí barvy i typy, lepší je zvolit jednodušší motivy.

Na internetu se můžete inspirovat několika příklady, není potřeba hned vybavit celý byt v šílených barevných kreacích, ale můžete si vytvořit alespoň svůj klidný koutek, který vám poslouží k odpočinku a dodá vám i takovou novou energii, protože barevnost a vzory mají velký vliv na to, jak se cítíme.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bonami-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.