Podzimní splín? Pojďme ho zahnat!

0

Jak na podzimní splíny, které vznikají ve dnech plných mraků, větru, deště, přeháněk – prostě ve dnech kdy sluníčko ne a ne se k nám protlačit? Máme spoustu možností, jak s nimi zatočit!

Pohyb na čerstvém vzduchu

Je to pravda odvěká, že pohyb venku zlepšuje náladu i ve dnech, kdy je pořád zataženo a tma se potkává s tmou. Nemusíme hned běhat nebo jezdit na kole. Stačí si prostě vyjít na procházku, nejlépe v něčí společnosti.

Nebo si udělat větší túru za městem, případně ze vsi do vsi a třeba navštívit kamarádku z vedlejší obce nebo zajít do dobré cukrárny na kraji města, kam se běžně nedostaneme, protože si na to neuděláme čas.

A když prší? Vezměme si knížku!

Odpočinek u knihy nám pomůže

Odpočinek u knihy nám pomůže

Je úplně jedno, jestli knížku papírovou, která tak krásně voní a ve které jde pohodlně listovat a kochat se jejím obsahem, nebo knížku elektronickou či dokonce audioknihu namluvenou hercem či herečkou se sametovým hlasem.

Důležité je, aby nás knížka bavila a přenesla do světa fantazie, kde nás splín prostě nedožene.

Nechce se nám ven? Pusťme si hudbu a zatancujme si!

Zatančíme si?

Zatančíme si?

Hudební žánry jsou různé, ale jedno mají společné – těm, kdo je mají rádi, dokáží zdvihnout náladu. Když jsme doma s malými dětmi, pusťme si nějaké veselé křepčení, děti to ocení a pustí do tance s námi.

Pokud jsme doma sami, můžeme to rozjet jakkoliv (jen pozor na denní dobu – půlnoc není zrovna ideální).

Máme fakt líné odpoledne? Tak se podívejme na pěkný film!

A že jich je v nabídkách obchodů a videoték spousta! Záleží na nás, jestli dáme přednost komedii, dramatu s dobrým koncem (těm špatným se na podzim vyhýbejme) nebo třeba něčemu lechtivějšímu. Inspirace není nikdy dost…

Relaxační koupel

Koupel nohou je tak uvolňující!

Koupel nohou je tak uvolňující!

Teplá vana plná voňavých bylinek a pak ještě masáž od partnera nebo partnerky, to je balzám na dušičku smutnící po slunných dnech!

A někdy stačí jen koupel pro nohy, aby se nálada zvedla nad bod mrazu!

Domácí cvičení

Stačí si trošku zacvičit a je to! Že nevíte jak? Mrkněte na videa různých cvičení, kupte si příručku třeba pro jógu, cvičení na baloně nebo meditační relax. Uvidíte, jak to zabere!

Splín můžeme utopit v dobrém čaji

Čaj můžeme pít i venku...

Čaj můžeme pít i venku…

Těm, kdo čaji neholdují, to tak možná nepřipadne, ale čaj je opravdu vynikajícím prostředkem pro zlepšení nálady (a teď nemám na mysli zrovna houbičkový).

Výborné jsou čaje zelené, bylinkové nebo nearomatizované ovocné.

A kdo je spíš kafař, dá si prostě dobré kafe…

Jestliže máme volný víkend, vydejme se na wellness pobyt!

Současnost nahrává všem, kdo mají rádi masáže, koupele, plavání, relax u hudby nebo nenáročného pohybu. A k tomu třeba romantickou večeři pro dva… Je jedno, jestli v ČR nebo za kopečkama. Po víkendu se vrátíme odpočatí, spokojení a obrnění proti věčným podzimním mrakům na obloze i kolem nás.

A co třeba pokec s kamarády?

Ten mnohy bývá k nezaplacení!!!

Ať už se rozhodneme pro cokoliv, vězme, že endorfinky se vyplaví do těla a splíny nebudou mít nejmenší šanci!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/tepezcohuite-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hotels-com
www.kuponovnik.cz/obchod/hotely-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ehotel-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/pampeliska-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sportobchod-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/easybuy-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.