Podzim chladí ze všech stran, tak alespoň v bytě si vytvořme hřejivé prostředí

0

Když se venku ochladí, přirozeně nás to táhne pod hřejivé deky, do polštářů a do elektrických papučů, co prohřejí nohy zkřehlé chozením v již nízkých teplotách. Náš hmat samozřejmě přitahují teplé a měkké materiály, které skvěle izolují, a tak budí dojem, že nás ihned zahřejí. Na podzim a v zimě víc než kdy jindy toužíme po komfortu v každém smyslu, a to zejména doma.

Interiér v proměnách

Na podzim a s přicházejícím zimou nabírají naše domovy trochu jinou formu, změna je způsobena právě změnou preferenci, touhou po teple, měkoučku a pohodlí. Pokud do svého bydlení chcete vnést více měkkosti a útulnosti, můžete si oddechnout. Není to totiž vůbec těžké.

Teplý interiér zahřeje
Teplý interiér zahřeje

Za tímto účelem vám postačí jednoduchý nábytek, který však obalíte do teplých, měkkých a hřejivých potahů. Pak jeden výraznější kousek, ale k tomu všemu ještě nějaké promyšlené detaily, které můžete obměňovat podle sezóny. Ty podzimní budou béžové, měkké, klidně i hnědé nebo oranžové. Ale na první pohled hřejivé.

Tmavší i pastelové odstíny

I když v interiérech zůstávají pastely a neutrální barvy jako šedá, růžová, béžová a bílá v podstatě věčné, podzim přirozeně přetahuje pozornost na tmavší odstíny. Zejména hnědá, zmavě zelená nebo sytě oranžová umějí budit dojem tepla.

Na podzim je přímo žádané utlumit některé kouty v domácnosti tmavou hnědou, smaragdovou zelenou či petrolejovou modrou. Oranžovou nevyjímaje, ale převážně v těch nejtmavších odstínech. Na stěny byste také zapomenout neměli, zde se dobře vyjímají i nadrozměrné detaily květů či velké abstraktní vzory.

Doplňky, které hřejí

Co si představit pod takovým označením – doplňky, které hřejí? Podzimní pohodu si většinou představujeme ve vyhřáté místnosti, samozřejmě s čajem v ruce, nejlépe na gauči a obklopeni polštáři, přes sebe huňaté deky a všude kolem měkké materiály, které navozují pocit komfortu a bezpečí.

podzimní a zimní dekorace nesmějí chybět
podzimní a zimní dekorace nesmějí chybět

Pamatujte si, že každá domácnost snese mnohem více než jednu teplou deku. A navíc si s barvami a vzory dek můžete hezky pohrát. Deky mohou být také nejen teplé, ale i zábavné díky střapcům, našitým vzorům nebo třeba přišitým vlněným kuličkám. Fantazii se meze nekladou.

Osvětlení není nikdy dost

Podzim s sebou přináší i úbytek slunečního záření. Slunce už nám postupně nedopřeje tolik svých paprsků, později vychází, dříve zapadá, často je zataženo. Jenže my světlo zkrátka potřebujeme. Třeba tlumené světlo k večernímu relaxu nebo intenzivní osvětlení k práci. Vybrat můžeme z nepřeberné nabídky, a to včetně osvětlení originálního.

Výdobytkem moderní doby je možnost instalování světel, jejichž intenzitu můžete přizpůsobovat vlastním potřebám i náladě. Prohlédněte si nabídku obchodu Světsvítidel.cz, ať víte, z čeho se dá vybírat! Využijte sílu světla LED, ale nezapomínejte ani na svíčky a svícny. LED pásky a chytrá světla sice umějí imitovat kde co, a můžete je umístit všude, mnoho z nich třeba i do vany, ovšem přirozený oheň vytvoří pro naše oči ten „nejkoukatelnější“ zážitek.

Světlo pomůže relaxovat
Světlo pomůže relaxovat

Hra s texturou

Nezapomínejme ani na to, že tvar materiálu dělá velkou část dojmu, který z něj máme. Hřejivé materiály mívají texturu nejvýraznější. Množství různých materiálů a textur je v interiérech stále populárnější.

I díky tomu se rozšiřuje nabídka na trhu s bytovým textilem. Přesvědčit se o tom můžete třeba u Decoronline.cz. Hrajte si s materiály v doplňcích, nebojte se přidat do pokojů polštáře z kožešiniek, plyše nebo i sametu.

Jestli máte dost odvahy, texturu můžete dodat i na stěny. Textilní tapety dokáží zateplit interiér jako žádné jiné. Zvládnete je na zeď natáhnout sami, protože se většinou coby prášek ředí s vodou a pak teprve se nanášejí na zeď. Nejdříve vypadají jako nevzhledná kaše, ale později je z nich velmi příjemný povrch zdi v kterémkoliv pokoji.

Nebojte se ani kombinovat různé druhy koberců nebo kusů nábytku z jiných materiálů. Vše, co ve vás budí dojem tepla, bude jistě na podzim ladit k sobě. A na jaře to přesunete do komory, odkud pro změnu vytáhnete jarní a letní odlehčené kousky, se kterými si usnadníte přežití letních veder. V našem klimatickém pásmu se holt musíme umět přizpůsobit úplně všemu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/svet-svitidel-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/decoronline-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.