Podporují chytré hodinky Xiaomi Haylou Solar LS05 také GPS?

0

Xiaomi založilo ekologicky šetrnou značku svých výrobků, které dalo název Haylou. Vyrábějí již druhé chytré hodinky v pořadí, obojí pomocí crowdfundingu. Jedná se o malé sportovní hodinky, které splňují nároky běžných sportovců. Monitorují zdravotní funkce, aktivitu, spánek, ale dokáží zprostředkovat i notifikace z telefonu. A jsou poměrně levné, pouze okolo tisíce korun. Takže je nasnadě otázka, zda i takto levný model podporuje GPS. A pokud ne, dá se nějak jinak zařídit sledování trasy?

Pořídit tyto ekologické hodinky můžete například v obchodě Gearbest.com.

U hodinek Xiaomi Haylou Solar LS05 nenajdete GPS moduly

Stejně jako u předchozích chytrých hodinek Xiaomi Haylou Solar LS01, ani u modelu Xiaomi Haylou Solar LS05 nejsou separátní GPS moduly. Konektivitu mohou využít pouze s Bluetooth, bez funkce stanovení jejich pozice a překonané trasy. Hodinky sice počítají ušlé kroky, ale nezvládají lokalizaci a trasování. Ale nevěšte hlavu, trasu můžete sledovat díky jejich propojení s telefonem.

Podporují chytré hodinky Xiaomi Haylou Solar LS05 také GPS?
Chytré hodinky Xiaomi Haylou Solar LS05

Jak využít chytré hodinky Xiaomi Haylou Solar LS05 k trasování chůze, běhu nebo jízdy na kole?

Je to vcelku snadné. Stačí hodinky propojit s telefonem, který v sobě GPS modul má (v současnosti jsou jím vybaveny všechny smartphony). Stačí jen tři kroky ke správnému nastavení lokalizace a trasování:

Krok 1: Zapněte na svém telefonu Bluetooth a také otevřete aplikaci Haylou Fit APP, ve které se hodinky s telefonem propojují a kde je můžete i ovládat.

Krok 2: Klikněte na ikonu v horním pravém rohu, abyste spustili běžecký mód.

Krok 3: Na telefonu povolte funkci GPS a začněte s pohybem. Na telefonu budete v aplikaci moci sledovat jak trasu, tak čas, rychlost a další parametry své aktivity.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.