Pleťové krémy nepomáhají? Zkuste sérum!

0

Jestli máte pocit, že přestože si aplikujete pleťové krémy docela pravidelně, ale výsledky se ne a ne dostavit, zkuste do svého programu péče o pleť zařadit i pleťová séra. Proč? Protože jejich složení je mnohem koncentrovanější – obsahují i sedmkrát více cenných látek než běžné krémy na pleť (včetně těch nejdražších).

Základem je čistá pleť

Abyste dosáhli maximálního účinku, musí mít sérum volnou cestu do pokožky. To zajistíme jedině tak, že sérum aplikujeme na právě umytou pleť.  Na sérum pak můžeme nanést cokoliv, dokonce i krém.

Některé je na noc, jiné na den

Při použití výživných a ochranných sér je nutno také si zjistit, které sérum je na noční použití jako výživa a které na použití denní jako ochrana pokožky před vnějšími vlivy a zejména před UV zářením.

Některá séra jsou určena pouze pro oční okolí, jiná pro celou pleť. Noční výživná séra často obsahují retinol, který ale nevhodně reaguje se slunečními paprsky. Proto noční séra používejme opravdu jen na noc.

Liší se i v účincích

Séra si zásadně vybíráme jednak podle typu pleti a jednak podle problému, který chceme s jejich pomocí řešit. Na hydrataci se hodí kyselina hyaluronová, na omlazení či na problémy s akné zase vitamín A. Zpevnění a projasnění zajistí sérum bohaté na vitamín C, suchou a svědivou pleť zklidní vitamín E.

Jsou i séra, která čistí

Čistí pokožku zevnitř, zejména od mazu. Tím dokáže brzdit tvorbu černých teček, mastných projevů pleti nebo dokonce zánětlivého akné. Ale i u tohoto séra je nutná aplikace na právě omytou a vyčištěnou pleť.

Vyššího účinku dosáhneme jemnou masáží

Když budeme sérum aplikovat na pleť, je vhodné jej krouživými pohyby jemně vmasírovat do pokožky. Stačí opravdu jen pár kapek. Raději méně séra a vydatnější masáž než naopak. A nikdy neopomínejme krk a dekolt, patří k naší pleti stejně jako tváře nebo čelo.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.