5 tipů, jak na jaře pečovat o pokožku i celé tělo

0

Jaro v přírodě znamená probuzení a prudký růst. Pro rostliny představuje start nového životního cyklu. I my lidé podléháme stejným přírodním zákonům. Bude jenom prospěšné, když se necháte vést novou svěží energií a odpočinek v oblíbeném křesle nahradíte nějakou akčnější zábavou… V následujícím textu se dozvíte, co můžete udělat pro své tělo, aby bylo plné zdraví, energie a krásy, snadněji zdolávalo výzvy, které bude následující sezona přinášet. Pokud se dostanete hned na jaře do kondice, vytvoříte si dobrý základ pro zdraví a pohodu na celý rok.

1. Půst očišťuje.

V současnosti se může zdát půst módní záležitostí, ale velmi úspěšně ho praktikovali již naši předkové. Právě před velikonocemi probíhalo nejzásadnější postní období, které mělo nejen ryze křesťanské, ale i velmi pragmatické důvody.

Při částečném nebo úplném odlehčení těla od stravy dochází k pročištění organismu. Tělo se postupně zbavuje nežádoucích látek a rozkvétá. Dlouhodobé půsty určitě není dobré dělat bez předchozí porady s lékařem a důkladné přípravy. Zdravý člověk, který neužívá žádné léky a cítí se dobře, jednodenní půst zvládne bez nesnází. Ideální ovšem je, pokud postnímu dni předchází několik dní s lehkou vyváženou stravou bohatou na ovoce a zeleninu. V samotný postní den je vhodné pít pouze čistou vodu, ovocné či zeleninové šťávy, některé bylinné čaje.

Pokud je na vás klasický půst příliš náročný, zvolte méně razantní variantu a vynechte na dobu vaší očisty alkohol, potraviny s rafinovaným cukrem, živočišné složky stravy. Nekuřte a vyhněte se smaženým jídlům. V tomto případě můžete půst libovolně natáhnout na týdny, po zařazení libovějšího masa i na měsíce.

Doplňujte vitamíny a minerály z ovoce, zeleniny, ořechů, luštěnin a ryb, nezapomínejte ani na pečivo z kvalitní celozrnné mouky a na kaše či přílohy z kvazi obilovin.

postní

2. Pohyb tělu prospívá.

Nechte se vylákat k pravidelným procházkám po okolí. I v nynější karanténě není pobyt venku v přírodě, v parku zakázaný a v místech, kde jste zcela sami, můžete odložit roušku a nadechnout se z plných plic. Vhodné je střídat pomalejší a rychlejší tempo, a to v jakémkoliv věku.

Nechte zmámit jarní energií a střihněte si nějaké „domácí cvičení“. Na internetu najdete mnoho sestav a cvičebních programů, které vám pomohou dostat se brzy do kondice. Hledejte nikoli jenom podle ceny, spíš podle ohlasů a přístupu cvičitelů. Často ke cvičebnímu programu můžete získat i jídelníček v různých variantách (redukční, vyvážený, bezmasý…).

3. Voda přináší život i krásu.

Pokožka by měla obsahovat až 70 % vody. Pokud jí má méně, strádá a projevuje se to i na našem vzhledu. Jestliže začnete pít víc vody, pleť se pročistí od toxinů a chytne zdravý zlatavý tón. Minimální denní dávka je 2 litry. Káva, slazené nápoje a silné černé a zelené čaje se do této dávky bohužel nepočítají.

pohyb-procházka

Pleť potřebuje také dostatečnou zásobu vody. Podpořte svoji krásu hydratační maskou, odlehčenými hydratačními krémy a sérem, hydratačními mléky, které se nanášejí ihned po sprše nebo koupeli na ještě vlhkou kůži, ve které se tak podaří přirozeně zadržet více vody.

Sérum je hustší tekutá látka, která obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek v takové formě, aby se do pokožky dobře vstřebaly a dostaly do ní hlouběji. K dostání jsou různé druhy sér. Některá pomáhají proti tvorbě vrásek, jiná zase vypínají pleť, zlepšují kontury obličeje a podporují pružnost a elasticitu pokožky. Zklidňující séra jsou vhodná pro přecitlivělou a podrážděnou pokožku, hydratační působí proti vysychání pleti.

pití

4. Najděte si čas na peeling.

Peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky, které brání pronikání krémů a sér do pokožky. Ideální jsou s přírodním složením. Ty pokožku nejen důkladně vyčistí, ale zároveň i vyživí.  Pracujte s peelingem jemně a volte takový, co má jemnou konzistenci. Stačí, když ho použijete jednou týdně. Kromě peelingů určených na obličej a dekolt si dopřejte i tělový peeling. Příjemná hladkost celého těla za trochu času a péče určitě stojí.

Yves Rocher nabízí hned několik produktů na opalování.

5. Chraňte se krémem na opalování.

Možná nejste výraznými zastánci opalovacích krémů a připadá vám, že pro první sluneční paprsky žádnou ochranu nepotřebujete. Opak je však pravdou. Na jaře je pokožka extrémně citlivá. Slunce je v nepříznivém úhlu (na obloze je níže než v létě) a na jaře je nad naším územím vždy méně ozonu než během léta. Opalovací krém vás ochrání nejen před spálením, ale předejdete tvorbě zbytečných vrásek.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/yves-rocher-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.