Pět bezplatných aplikací, se kterými budete mít baterii ve svém notebooku pod kontrolou

0

Stav baterie v notebooku je docela důležitou informací, zejména pro lidi, kdo s notebookem hodně cestují, a tak potřebují, aby baterie vydržela jistý počet hodin bez přísunu elektrické energie. Když baterie slábne, je jedním z řešení powerbanka pro notebook, ale není nutné s jejím nákupem spěcht, pokud nevíte, zda baterii v notebooku jen nesprávně používáte nebo zda už jí opravdu dochází dech. Zde je pět aplikací, které zjistí, jak na tom vaše baterie je. A jsou bezplatné.

Baterie notebooku pod kontrolou
Baterie notebooku pod kontrolou

Jak zkontrolovat kondici baterie ve vašem notebooku?

Kontrola stavu baterie je prvním krokem k péči o baterii. V nabídce je spousta aplikací, za které je nutné zaplatit. Ale pak jsou i některé bezplatné, které sice nenabídnou kompletní servis, ale informují o tom nejdůležitějším: o stavu baterie. Stačí nainstalovat a spustit. Většinou se z bezplatných aplikací dozvíte, jaká je výdrž baterie, síla, zatížení, napětí a nakonec i její „zdravotní“ stav.

BatteryInfoView

Bezplatná aplikace BatteryInfoView slouží ke kontrole stavu baterie v noteboocích. Je absolutně bez vizuálních příkras, ale prostě zdarma. Umí však to nejdůležitější: informovat o základních hodnotách baterie. Výsledky testování můžete exportovat do textového souboru, ten pak funguje jako trvalý záznam vývoje ve výkonu testované baterie.

Baterie notebooku pod kontrolou
Baterie notebooku pod kontrolou

BatteryMon

Trochu propracovanější aplikace, v reálném čase a v grafickém vyjádření zobrazuje celkovou kapacitu a také procenta energie v baterii, která ještě můžete využít do úplného vybití.

BatteryCare

Další bezplatná aplikace, která informuje o stavu baterie, ale umožňuje také její kalibraci, což je jeden z doporučovaných kroků ke zlepšení stavu notebookové baterie, v péči o ni. I sami výrobci notebooků doporučují občasnou kalibraci baterie.

O kalibrování baterie v notebooku vám napíšeme v příštím textu. Jistě stojí za vyzkoušení, baterii tak prodloužíte životnost dost výrazným způsobem.

Baterie notebooku pod kontrolou
Baterie notebooku pod kontrolou

BatteryBar

V operačním systému každého notebooku je sice nástroj pro kontrolu a údržbu baterie, ale BatteryBar je mnohem kompletnější. Bude vás informovat o stavu baterie a důležitých hodnotách, aniž by aplikace zabrala zbytečně mnoho místa, paměti a energie. Má dvě verze, základní zdarma a vyšší za mírný poplatek okolo 4 dolarů.

Powercfg

Tohle je nástroj, který je součástí každého operačního systému Windows. Jde o příkaz, který vyústí ve vygenerování zprávy o baterii, která bude v html formátu a uloží se v této cestě: C:\Users\username(vy jako uživatel)\battery-report.html. Lze takto nastavit i způsob hospodaření s energií v baterii. A jak se sem dostat? Stačí na klávesnici zadat kombinaci k zapnutí spouštěcí aplikace(Windows + R hotkey), do příkazového řádku pak  napsat“powercfg /batteryreport“.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.