Péče o řasy se musí stát samozřejmostí. Nevěříte?

0

Asi bychom na světě nenašli ženu, která by nechtěla mít krásné řasy. Řasy totiž doplní vzhled celého oka, doplní obličej o výraz, dodávají punc krásy a také roztomilosti, ale i sex appealu. A po tom přece toužíme, no ne?

Výsledný vzhled řas ovlivní nejen správná volba řasenky, respektive správného kartáčku, se kterým se naučíme brilantně zacházet, ale také správa péče o řasy večer po odlíčení, i ráno před dalším líčením. Součástí péče o řasy jsou také intervaly, kdy se prostě nelíčíme, nejlépe o víkendech a dovolených, kdy si to ze společenského hlediska prostě můžeme dovolit.

Základní péče o řasy se dá shrnout do pěti zásad:

1.      Odlíčení

Každý večer odstraníme líčidla pomocí odličovačů či micelární vody. Odličovače volíme s výživnými látkami, například vitamíny A, E, F, ceramidy, kolagenem či aloe vera, respektive s jejími výtažky. Proč s touto výživou? Zabraňuje totiž lámání řas a jejich předčasnému vypadávání.

2.      Následná výživa

Řasy pak potřeme výživným ricinovým olejem, případně panenským olivovým (lisovaným za studena), možný je i slunečnicový.

3.      Když je líčit nemusím, nelíčím je

Řasám doma dopřejeme jen průhlednou výživnou řasenku, o víkendech a dovolených dáme svátek i našim řasám. Poděkují nám za to. Partner to jistě pochopí…

4.      Léčivá séra

Pokud se našim řasám vyloženě nedaří, pořídíme si léčivá séra pro jejich růst a zahuštění. Jejich výsledek přichází pomalu, stejně jako pomalu rostou i řasy. S péčí pomocí sér tedy musíme vytrvat a neztrácet trpělivost a pravidelnost.

5.      Správná řasenka

Řasenky si vybíráme s keratinem a argonovým olejem. Ty se jednak postarají o zahuštění řas a jednak je ochrání proti vlivům chemie i okolí.

A jakmile se nám zalíbí kartáček některé z řasenek, nemusíme zoufat, že si musíme zase koupit tu nejdražší se stejným kartáčkem. Kartáček si necháme a koupíme levnější variantu stejně výživné řasenky. Výsledek bude stále skvělý.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.