Pánové, i vy můžete ukázat kotníky

0

Pryč jsou časy, kdy se stále dokola prohlašovalo, že pánům nesmějí z kalhot čouhat kotníky, natož lýtka. Že kalhoty, protože jde o elegantní oděv, musejí být vždy až téměř k zemi. Ale v posledních letech přicházejí trendy, které toto, po mnoho let zažité pravidlo, docela silně nabourávají. Kalhoty (tedy hlavně chinos) lze nosit v různých délkách. Ke každé příležitosti se hodí jiná. A také dost záleží na tom, co si ke kalhotám vezmete.

Když vybíráte nové kalhoty

Když jdete nakoupit kalhoty, měly by vám především padnout v pase natolik dobře, abyste k jejich udržení na těle nepotřebovali pásek. Ten má totiž pouze dekorační úkol. V současné době jsou trendem užší nohavice, takže zvony jistě ne. Ale bootcut bude „in“ snad vždycky.

Ovšem pozor, bootcut musí mít svou správnou délku opravdu až na boty. Kdežto kalhoty s užšími nohavicemi jsou těmi, se kterými se dá poměrně dost experimentovat, stále však v mezích elegance. V obchodech se nabízejí i velmi přiléhavé kalhoty. Ale tady je to stejné jako u žen – padnou štíhlým postavám.

Krejčovské úpravy jsou výhodou

Když jdete kupovat kalhoty, je lepší mít i přehled o tom, kdo by vám je mohl případně i krejčovsky poupravit. To se týká online nákupů. Když ale kupujete v kamenném obchodě, vybírejte ty obchody, kde jsou krejčovské služby samozřejmostí.

Co možná bude potřeba s kalhotami udělat? Možná zkrátit, možná v některých místech zúžit. Trend je ukázat tvar nohou. Proto jsou teď modernější ty kalhoty, které jsou o něco širší než noha, ale na všech místech stejně. A vzhledem k tomu, že každý má jiný tvar nohou, je potřeba i kalhoty dotvarovat individuálně.

Délka nohou se změní střihem nebo způsobem nošení

Chcete dělat dojem muže s dlouhýma nohama? Tak seberte odvahu a vyberte kalhoty s vyšším pasem. Ten teď sice není zrovna nejvíc trendy, ale není ani zapovězen. A prodloužení nohou opravdu zajistí.

Když chcete naopak nohy opticky zkrátit, poslouží vám k tomu záložky anebo vyhrnuté nohavice. A je jedno, zda je jen jednou ohrnete ven anebo dovnitř, případně zda je narolujete. Všechno povede ke stejnému efektu – budete maximálně trendy, ale s kratšíma nohama.

A kdykoliv půjdete s ohrnutými nohavicemi, je potřeba si do mokasín vzít speciální ponožky, které v nich nejsou vidět. Nesou název mokasínové ponožky a perfektně plní svůj účel. Naoko to vypadá, že jste na boso a k ohrnutým nebo kratším kalhotám se to dokonalé hodí. Ve skutečnosti ale zachováváte základní hygienická pravidla a jste v ponožkách.

Kvalita bude v kurzu pořád

Když jste se rozhodli pro nákup kalhot, vybírejte kalhoty z kvalitních látek. Obecná doporučení jsou, že oblekové kalhoty by měly být z vlny, chinos a šortky z bavlny. No a džíny samozřejmě z dobrého denimu. Když k tomu všemu bude materiál i pružný, tím líp pro vás.

Nejformálnější jsou oblekové kalhoty

A i proto si k nim vždy berte košili a sako. A také rámové boty. Nikdy kalhoty od obleku nenoste bez pásku. Pásek by měl mít stejnou barvu jako boty. Ale i z oblekových kalhot mohou koukat ponožky nebo kotníky. Kdy? Když si pořídíte oblekové kalhoty, co mají smart casual vzor.

Ale pokud máte kalhoty s formálnějším vzorem, vždy by jejich nohavice měly dosahovat až přes boty. Ponožky mohou být i barevnější, ale bez výrazných vzorů. Kalhoty od obleku rozhodně nevyhrnujte.

Chinos jsou méně formální, ale stále i do společnosti

Bavlněné kalhoty ušité jako chinos jsou rozhodně méně formální než kalhoty od obleku. Ovšem to neznamená, že byste v nich nemohli třeba na klubovou akci nebo na formálnější pracovní večírek. Jsou však velmi všestranné.

A tak si k nim můžete obléct cokoliv – vždy podle příležitosti, na kterou je berete. Polo tričko, košili, sako i svetr. Případně i kvalitní mikinu bez nálepek, nápisů a extrémních stylů. A není potřeba k nim brát pásek. S ním jsou sice elegantnější, ale na volnější příležitosti opravdu není nutné.

K chinos si můžete obout polobotky, kotníkové boty, ale i elegantní tenisky. U chinos se přímo chce, aby nepřesahovaly přes boty. Když vykukují ponožky či holá lýtka, ještě lépe. Ovšem pozor, lýtka jen do jedné poloviny. No a když jsou vaše chinos dlouhé, tak si je vyhrňte. Prvnímu otočení ale musí předcházet složení okraje do faldíku, aby byl výsledek trvanlivý. Ohrnovat však lze jen dostatečně úzké nohavice, aby to vypadalo dobře. Proto si nohavice raději nechte zúžit, pokud jsou příliš volné.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gunsandtuxedos-com
www.kuponovnik.cz/obchod/taxido-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.