Osvěžte si domov květinami

0

Květiny do domácnosti zkrátka patří. Přinášejí radost, útulnost, klid i harmonii. Jestli i vy pátráte po originálním způsobu, jak přinést více života do své domácnosti nebo jen hledáte typy pro ještě krásnější bydlení, čtete správně! Dnes tu mám pro vás pár rad na téma květiny.

Květiny ve váze
První věc, která je potřeba udělat před uložením květin do vázy, je zastřihnutí stonků a to sice šikmo asi ve 45°. Květina tak bude lépe hydratovaná. Poté ji dejte nejprve na jednu minutu do teplé vody a až poté je přendejte do té studené. Aby květiny vydržely déle, je možné do vázy přidat pár kapek vodky a lžičku bílého cukru, to oddálí vadnutí. Stejně tak se říká, že můžete do vázy hodit měděnou minci (i když dnes bude možná složitější takovou najít), látky v ní totiž zabraňují množení bakterií a květiny budou déle svěží.

Aranžování pro laiky
Nemusíte být profesionálové v aranžování květin. Stačí trocha důvtipu a drobných předmětů a výstavní kousek do vaší domácnosti je na světě. Tak třeba například, květiny s krátkými stonky nevyhazujte. Naopak je naaranžujte do hrnečku.Svažte je dohromady jemnou gumičkou, tak aby se stonky nepoškodily, díky tomu se vám bude lépe měnit voda a květiny budou vypadat lépe pohromadě. Vyberte krásný, klidně trochu retro hrneček i s podšálkem a umístěte ho doprostřed stolu.

Koupili jste si kaktus, ale nechcete ho mít v klasickém květináči? Zkuste ho naaranžovat do dezertní misky. Jednoduše ji naplňte až po okraj substrátem vhodným pro kaktusy a pravidelně (ne nijak často) vlhčete, aby měl kaktus dostatek živin.

Dekorace 
Je vám líto vyhodit zvadlé květiny? Nevadí, stačí svázat stonky stuhou a zavěsit je například na rám obrazu, či na dveře. Květina bude mít možnost uschnout a vy si ji tak zachováte po dlouhou dobu jako zajímavou dekoraci v bytě.

Ani růže nemusíte vyhazovat, využijte okvětní lístky a udělejte si romantickou koupel. Přidejte vonný olej a nejenže to bude skvělý způsob relaxace, také vaše pokožka vám bude vděčná.

Poslední skvělým trikem, který vám dnes dopřeji, je ovocná váza ve váze. Najděte dvě vázy, klidně jiných tvarů, které do sebe pasují alespoň s centimetrem místa. Toto místo vyplňte například plátky citronů poskládaných na sebe. To se skvěle hodí do vázy pro slunečnice. Nemusíte ale zůstat jen u ovoce, zkusit můžete nejrůznější dekorativní předměty, které najdete doma. Vytvoří se tak krásná iluze, na internetu najdete spousty ilustrativních typů, tak se nebojte a udělejte si trochu radosti. Květiny do našich životů prostě patří!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bonami-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kvetinyexpres-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/florea-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.