Ochranná skla na mobil jsou velkým tématem. Ale jsou vůbec potřeba?

0

Ochranné sklo je ochrannou vrstvou na vašem displeji. Je odolnější vůči škrábancům než originální sklo displeje. Jde o tvrzený plast, sklo nebo fólii, které vydrží opravdu mnoho. Jsou však ochranná skla opravdu nutná? Existuje několik typů ochrany displeje, které vám mají pomoci zabránit prasknutí nebo poškrábání displeje. Ochranné sklo je velmi důležité na to, abyste si svůj mobil ochránili, ale je důležité vybírat si správně, aby splnilo svůj účel.

Ochrana skla je pro mnohé primární záležitostí, protože prasklý displej na mobilu se řeší jen velmi obtížně.

Při výběru pro aktivnější lidi nebo pro děti je třeba se zaměřit na kvalitní skla, která dostatečně dlouho vydrží a odolají i větším nárazům. Pro průměrné spotřebitele mohou stačit i ochranné fólie, ale zde pozor, ochrání jen před škrábanci, nikoliv před prudšími nárazy.

 Na našem trhu najdete dražší i levnější skla, ale nevybírejte jen podle ceny. Důležité jsou i samotné parametry, značka a názory kupujících, stejně jako je tomu i u mnoha dalších typů zboží.

Existují dva základní druhy

Trh dělí ochranné vrstvy na displej mobilu na dvě základní skupiny, a těmi jsou jednak tvrdé ochranné sklo, jednak ochranné fólie. Každá ze skupin má své výhody i nevýhody a výběr mezi nimi je čistě na zákazníkovi. Sáhnout lze i po nano sklech, která se na mobil nanášejí stěrkou, a tak i nejlépe přilnou.

Nejoblíbenější ochranou obrazovky (kvůli tvrdosti materiálu a kvalitě), jsou ty na bázi tvrzeného skla. Jsou dobrou volbou z hlediska stupně ochrany. Jenže nejsou vhodné pro zakřivené obrazovky, pokud jde o 2D modely. To je důvod, proč majitelé smartphonů se zakřiveným displejem volí spíše plastová 3D skla. I ta jsou tvrzená a velmi odolná.

Tloušťka displeje?

Ochránit sklo mobilu?
Ochránit sklo mobilu?

Většina z nás, kdo používají ochranu displeje, doufají, že ochrání své smartphony před poškrábáním, nárazy, ale i otisky prstů. Je také nutné sladit dobrou ochranu, ale také správnou odezvu od displeje. A to vyžaduje ta nejkvalitnější a nejlepší skla. Mějte však na paměti, že při citlivosti displeje je důležitá tloušťka. Čím je ochranné sklo tlustší, tím méně displej reaguje a naopak.

Ochrana proti opotřebení?

Opotřebení je dalším problémem, se kterým se lidé v souvislosti s dotykovými telefony setkávají. Odolnost obranného skla je, jak jsme již zmínili, spojena s tvrdostí a kvalitou ochranné vrstvy. Obecně platí, že čím je ochranné sklo tvrdší, tím déle vydrží. V obchodech bývají skla označená štítky 3H, 6H a 9H. Výrobci je označují podle grafitové stupnice na základě mezinárodní normy.

Ochránit sklo mobilu?
Ochránit sklo mobilu?

Otisky?

Některá skla umějí zachytávat méně otisků prstů než jiná. A tak se zaměřte při výběru i na tuto vlastnost. Navíc ne každé sklo se hodí na každý displej. Jak vidno, okolo skel na mobil je spousta otázek a důležitých kritérií. Skla na mobil jistě nutná jsou.

A jak vybírat, jaké jsou přesně jejich kategorie a komu jaké doporučit? na to se podíváme v některém z dalších textů.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/tvrzenaskla-eu
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.