Obrazovka mobilu přestala reagovat? Máme tipy, co s tím!

0

Poměrně často se lidem stává, že obrazovka smartphonu najednou přestane reagovat na cokoliv. Ani dotyk, ani gesto, ani opakované povely se jejich telefonu najednou vůbec netýkají. Telefon se tváří, že vlastně ani žádná dotyková obrazovka neexistuje. Máme pro vás pár tipů, čím to může být. A také drobné rady, jak si pomoci.

Stav rukou

Mnohdy si to sice neuvědomujeme, ale ruce nemáme stále čisté. Někdy na telefon saháme v zápalu boje, kdy třeba vrcholí naše příprava palačinek, a nám zrovna naspal někdo, komu chceme hned odpovědět. Špinavé ruce (zejména od cukru a od oleje) však na obrazovce zanechají film. A přes onen film pak může být těžké si s telefonem porozumět, když jsme film zapomněli utřít. Je to stejné jako když byste chtěli telefon ovládat v běžných rukavicích.

Naprosto stejné je to v případě snímače otisků prstů, kde stačí, aby ruce byly jen trochu vlhké. A potom se čtečka otisků tváří, že váš prst vlastně vůbec nezná. v tom případě otřete telefon, osušte si ruce a zkuste na čtečku nebo dotykovou obrazovku zaútočit znovu. Tentokráte snad budete úspěšnější.

Okolí

I smartphone má své omezené podmínky, při kterých je schopen správně pracovat. A my jej někdy vystavíme prostředí, ve kterém se mu zrovna nedaří. Pak se zpomalí nebo se dotyková vrstva částečně znecitliví. Co může narušit práci telefonu?

Obrazovka mobilu přestala reagovat?
Obrazovka mobilu přestala reagovat?

Typicky je to například magnetické pole magnetu ležícího poblíž telefonu. Takto mají někteří lidé v oblibě dráždit své okolí. Proto pokud v domácnosti máte větší magnety, jistě si pohlídejte, kdo je má zrovna v rukou nebo v kapsách.

Stejnou neplechu umí i statická elektřina, když se telefon dostane do nabitého prostředí. Anebo klasická elektřina ze sítě, pokud s ní telefon nabíjíte. Jestliže neodpovídá, když je na nabíječce, nabíječku prostě odpojte. A mělo by se vše spravit samo.

Vysoké nebo nízké teploty vašemu telefonu také nepomohou k lepšímu výkonu. Takže venku v mrazu nebo naopak na přímém slunci či po pobytu v zavřeném autě vám obrazovka opravdu může vynechávat, aniž by byl telefon nefunkční. Když jej dáte do běžné teploty, zase pojede.

Pád

Jestliže vám telefon spadl a obrazovka popraskala, není se čemu divit, že na doteky nereaguje. Když budete mít štěstí, bude na krycím skle sice pavučinka, ale dotyková vrstva zůstane nedotčená a s telefonem se jakž takž domluvíte.

Obrazovka mobilu přestala reagovat?
Obrazovka mobilu přestala reagovat?

Pokud se však pádem na zem nebo něco jiného, ale tvrdého nepoškodila struktura displeje, ovšem telefon stejně nereaguje ani po restartu, zkuste obnovit tovární data. Telefon uveďte do stavu, jako byl po opuštění výrobní haly.

Na nabídku obnovení továrních dat se i bez dotykové obrazovky dostanete, když podržíte hlavní tlačítko zapínání a tlačítko pro zesílení (nebo zeslabení) zvuku. Na displeji se objeví ikona s nabídkou továrního nastavení, kam se posunete tlačítky pro ovládání hlasitosti.

Před spuštěním obnovy je nutné si uvědomit, že se smažou všechna vaše data a fotky. Proto je pomocí počítače nejdříve zálohujte, pokud tedy záloha neprobíhá pravidelně a automaticky.

Obrazovka mobilu přestala reagovat?
Obrazovka mobilu přestala reagovat?

Po obnovení systému by měla obrazovka i po pádu (když se nepoškodil celý telefon) začít zase fungovat. Jestliže ani obnovení systému nepomůže, je čas pro odborný servis. Jojo, ochranné sklo tam patřilo, teď už je pozdě…


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/dobrytextil-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vsechnonamobil-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.