Obrazovka mobilu přestala reagovat? Máme další tipy, co s tím!

0

Už minule jsme se podívali na základní problémy s nereagující dotykovou obrazovkou na telefonu. Všichni víme, že poměrně často se lidem stává, že obrazovka smartphonu najednou přestane reagovat na cokoliv. Ani dotyk, ani gesto, ani opakované povely se jejich telefonu najednou vůbec netýkají. Telefon se tváří, že vlastně ani žádná dotyková obrazovka neexistuje. Minule jsme zmínili první tři nejčastější problémy, dnes dodáme ještě čtyři. Takže: čím to může být? A jak si pomoci?

Aplikace

Obrazovka telefonu přestala reagovat na dotykové ovládání poté, co jste nainstalovali a spustili aplikaci. v tom případě je na světě možná virový problém, možná jen zjistíte, že kapacita operační paměti vašeho telefonu na tuto aplikaci nestačí.

V případě, kdy obrazovka nereaguje po spuštění nové aplikace, jde v podstatě o tři možnosti, proč se to stalo:

  • aplikace je malware a postupně její viry napadají váš telefon, proto obrazovka už nereaguje. V tomto případě je nutné použít efektivní antivirus a viry zneškodnit. Jak na to, o tom si řekneme v příštím článku
  • aplikace je pro váš telefon příliš velká. Systém ve vašem telefonu není schopen s ní pracovat. Stále jen louská data a reakce na jakýkoliv podnět jsou velmi opožděné, případně vůbec žádné. Nezbývá než aplikaci odinstalovat. Pokud pak telefon pojede zase normálně, byl problém právě v aplikaci a její velikosti
  • některé aplikace nepodporují ovládání dotykovým displejem. Je to sice divné, ale je to tak. Zde si musíte pomoci ovládáním tlačítky hlasitosti a hlavním tlačítkem napájení.
Obrazovka mobilu přestala reagovat?
Obrazovka mobilu přestala reagovat?

Nesprávné nastavení mate celý operační systém

Nastavení operačních systémů v telefonech je poměrně benevolentní. I díky tomu je máme tak rádi, protože možnosti personalizace jsou téměř (nebo možná zcela) nekonečné. Ale někdy se i dobrá vůle v osobním nastavování otočí proti nám, protože systém se s ním nepopasuje. To může vést až k zamrznutí obrazovky a k zablokování systému v jistých směrech.

Jestliže je systém zablokovaný kompletně, nepomůže nic jiného než reset továrního nastavení. Jak na něj, když nelze telefon ovládat přes dotykovou obrazovku? Podržíte hlavní tlačítko zapínání a tlačítko pro zesílení (nebo zeslabení) zvuku. Na displeji se objeví ikona s nabídkou továrního nastavení, kam se posunete tlačítky pro ovládání hlasitosti.

Před spuštěním obnovy je nutné si uvědomit, že se smažou všechna vaše data a fotky. Proto je pomocí počítače nejdříve zálohujte, pokud tedy záloha neprobíhá pravidelně a automaticky. A pro opětovné natavení telefonu je potřeba zjistit, c čem jste udělali chybu, ať se zase za chvilku nedostanete do stejné šlamastyky.

Obrazovka mobilu přestala reagovat?
Obrazovka mobilu přestala reagovat?

Aktualizace se nedokončila

Výrobci pravidelně aktualizují operační systémy v telefonech, abyste byli stále v co největším bezpečí. Dělají se updaty kdečeho, zejména však ochrany proti kybernetickým útokům. Někdy se stane, že během stahování aktualizace vypadne spojení nebo se objeví jiný zádrhel, který způsobí, že ve výsledku je celý operační systém nefunkční a také obrazovka není k použití.

V tomto případě je řešení celkem snadné, stačí najet na stránky výrobce vašeho telefonu , ať už máte Android nebo Apple, a odsud si firmware stáhnout znovu. Nebo o to požádat v servisu.

Obrazovka mobilu přestala reagovat?
Obrazovka mobilu přestala reagovat?

Příliš suché ruce

Někdy se stane, že máme příliš suché ruce. Zejména v zimě, kdy nejsou okolní podmínky vůbec příznivé, vysychá pokožka natolik, že dotyková obrazovka ji pak nedokáže identifikovat jako vodivou vrstvu, na kterou by měla reagovat. Stačí ale prst malinko navlhčit, v mrazu na něj jen dýchnout. Orosí se a bude po problému.

Jestliže vám při řešení problému s dotykovou obrazovkou nepomohl ani jeden z našich tipů, pak je obrazovka doby hardware pravděpodobně poškozená. A nepomůže nic jiného než návštěva odborného servisu (s telefonem, u kterého to ještě má smysl) nebo koupě telefonu nového.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.