Oběd ze skleničky? Vynikající volba pro mimčo i batole!

0

Přestože se konzumace polotovarů obecně nedoporučuje, protože jsou plné soli, konzervantů, nezdravých tuků a bůhví čeho ještě, u skleniček pro miminka a batolata je situace zcela opačná.

Dvojí limity a dvojí metr

Zeleninový příkrm v netradiční kombinaci

Zeleninový příkrm v netradiční kombinaci

Čeho se týkají dvojí limity? Přece potravin. Potraviny určené pro děti mají maximální povolené limity různých škodlivin a také příměsí či dochucovadel nastaveny na mnohem nižší úroveň, než je tomu u dospělých osob. Navíc nepodléhají polotovary určené pro dospělé osoby tak časté a přísné kontrole jako potraviny vyrobené pro děti.

A co musíme vždy brát v úvahu? Že běžné potraviny v obchodech jsou a priori určené pro dospělé osoby. Takže obsahem škodlivin mohou několikanásobně překračovat maximální limity stanovené pro děti, ale stále mohou být v prodeji, protože jsou určené „dospělákům“.

Domácí výroba

Pokud připravujete miminkům a batolatům domácí stravu, vždy dbejte na to, kde kupujete suroviny. Z běžných supermarketových potravin totiž zdravý oběd vhodný i pro miminko s velkou pravděpodobností nepřipravíte. Tedy pokud nenakupujete pouze výrobky s označením bio.

Tohle se dá baštit i na hřišti

Tohle se dá baštit i na hřišti

Nejlépe je připravovat domácí stravu z domácích surovin. Ale ne každý má možnost si doma všechno vypěstovat a k tomu ještě chovat slepice pro vajíčka a ostatní dobytek pro maso. O mouce nemluvě.

Jestli někdo ve vašem okolí nabízí domácí produkci, určitě ji berte. Jen si předem ověřte, že to dotyčný nepřehání s postřiky a umělými hnojivy. Nákup bio bedýnek nebo třeba z projektu „Nákup z farmy“ vyjde sice mnohem dráž než ve velkých super – hyper, ale po zdravotní stránce se, zejména u miminek a batolat, zaručeně vyplatí.

Když domácí suroviny nejsou

Kdo nemá možnost dostat se k domácím surovinám, ze kterých by připravoval svým dětem denní menu, může se spolehnout na skleničky – na ty se stravou určenou pro děti od ukončeného čtvrtého měsíce a více. Mnoho z nich je pohodlně konzumovatelných i “za pochodu”.

Testovány byly i dětské příkrmy

Testovány byly i dětské příkrmy

Výrobci těchto skleněných konzerv podléhají přísným limitům a častějším kontrolám. Vyrábět musejí jen ze surovin, které mají z ověřených zdrojů a Státní zemědělská a potravinářská inspekce nebo například dTest si na ně posvítí mnohem častěji. Ve valné většině případů uspějí.

Nabídka skleniček je široká, a když jsou v akci a ještě se slevovým kuponem, tak jejich nákup peněženku až tolik nebolí. Až je dětem budete dávat, můžete mít maximální jistotu, že vaše dítě z nabídky na trhu s potravinami baští tu lepší část.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/countrylife-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.