Nikdy není pozdě se začít starat o pleť

0

Ale čím dříve, tím lépe. Období, kdy mnoho z nás již nemá pleť jemnou a bezchybnou, začíná s nástupem hormonálních změn v dospívání. Již touto dobou je potřeba pleti trochu pomoci a s postupujícím věkem nepolevovat, spíše naopak.

Pleť každý den čelí boji s různými nečistotami, ať už s prachem, kouřem, nánosy make-upu, pudru. A vzpomeňte, kolikrát za den se dotknete vlastního obličeje například po té, co jste se před tím drželi madla v městské hromadné dopravě nebo nákupního vozíku… to je teprve semeniště špíny a bakterií.

Kosmetických přípravků pro péči o pleť je dnes na trhu bezpočet druhů a značek, od levnějších přípravků, až po ty opravdu luxusní, pro mladou i stárnoucí pleť, i pro pleť s různými problémy.

Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku
Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku

Pokud cestujete, můžete si s sebou sbalit pleťovou cestovní sadu.

Jak se tedy správně starat o pleť?

Základem je jednoznačně odličování a čištění pleti. To je opravdu alfa omega péče. A poctivost a pravidelnost se Vám vrátí v podobě krásné a zářivé pleti.

Čistit pleť je přitom potřeba ráno i večer. I když je večerní čištění důležitější, to ranní se nevyplatí zanedbávat. Vězte, že přes noc probíhá regenerační proces Vaší pleti a na povrch se opět dostanou nečistoty. Navíc si další vrstvu odnese Vaše pleť z polštáře.

K čistění používejte přípravky vhodné pro Váš typ pleti a věk – čistící mléka, pěny, pro mastnější pleť jsou vhodnější čistící gely či emulze nebo přípravky s obsahem jílu. Tyto přípravky spolehlivě odstraní make-up, mastnotu, prach a jiné nečistoty. Pro sušší typy pleti se hodí na odstranění make-upu i odličovací oleje. Ty si dokáží dokonale poradit i s voděodolnou kosmetikou a jsou vhodné i pro citlivou pleť.

Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku
Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku

Na dočištění pleti použijte pleťové vody nebo tonika. Ty pokožku zvlhčí a odstraní nečistoty, které jsou rozpustné ve vodě a připraví pokožku na aplikaci sér a krémů. Pamatujte, že pleťové vody jsou nezbytný doplněk čištění Vaší pleti, ale stále jen doplněk. Určitě nestačí si pleť přetřít pouze pleťovou vodou.

Jako doplněk pravidelného čištění pleti používejte i peelingy. Ty odstraňují z pokožky odumřelé buňky. Avšak s peelingy opatrně, jejich použití je vhodné 1x za týden, u mastnější pokožky 2x. Častější používání peelingů by mohlo vést k podráždění Vaší pleti. 

Odličování očí

Odličování očí vyžaduje speciální přípravky, zpravidla na bázi oleje, které dokonale odstraní i voděodolný oční make-up. Pokožka kolem očí je velmi tenká a jemná, a proto na ni nepoužívejte přípravky pro odličování tváře. Zanedbání v odlíčení očí a řasenky se Vám může velmi nevyplatit a může vést k pálení, zánětům spojivek a vypadávání řas a v neposlední řadě k rychlé tvorbě vrásek.

Pozor! S velkou opatrností však přistupujte k dnes velmi populárním přípravkům 2 v 1, micelárním vodám nebo čistícím ubrouskům. Tyto produkty nejsou vhodné pro trvalou každodenní péči, ale službu Vám prokážou, když např. cestujete, nebo když jste večer k smrti unavená a prostě se Vám jen nechce. Plnohodnotnou očistu krok za krokem však nenahradí.

Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku
Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku

K čištění pleti nepoužívejte ani mýdla s vodou a vody s obsahem alkoholu, a to ani na velmi mastnou pleť. Mýdlo i alkohol silně vysušuje a na to pleť reaguje zvýšenou tvorbou mazu. Dostanete se tak do začarovaného kruhu neustálého odmašťování a maštění, jehož výsledkem bude tvorba akné a šupinek. Pak už by pomohl jedině vyživovací krém proti vysušování.

Při odličování a čištění používejte kvalitní pevné kosmetické tampónky. Odličování vatou není vhodné, zejména kvůli tomu, že z vatových tampónků se uvolňují tenká vlákna a žmolky, které mohou ulpívat na pleti nebo se zachytit v řasách a dráždit oči. S tampónky při odličování nešetřete. Teprve až je tampón čistý, je čistá i Vaše pleť.

Krém

Po čistícím procesu je na řadě aplikace krému. Používejte opět vždy takový krém, který je určen pro Váš typ pleti a věkovou skupinu. Je třeba také rozlišovat krémy denní, které jsou zpravidla lehčí, pleť hydratují a obsahují ochranný faktor, a krémy na noc, které jsou hutnější a mají za úkol dodat pleti látky nezbytné k regeneraci. Pro jemnou pokožku očního okolí používejte opět vhodný oční krém a nikoliv krém na tvář.

Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku
Péči o pleť nepodceňujte v žádném věku

Vaší pleti pravidelně dopřejte také zvýšenou péči v podobě masek, ať už hydratačních, jílových na mastnější pleť nebo regeneračních na sušší pleť, případně stahovacích na pleť s rozšířenými póry. Jako třešinku nezbytnou pro pleť od cca 35 let používejte koncentrovanější séra, která Vám prodlouží období bez vrásek a se zářivou pletí.

Pleť nekončí bradou

A pamatujte ještě na jednu důležitou věc. Pleť Vašeho obličeje končí teprve až u okraje podprsenky. Minimálně stejnou péči tedy věnujte i svému krku a dekoltu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/biooo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.