Některé kosmetické přípravky mají domácí – levnou variantu

0

Někdy je složité udržet finanční krok se všemi přípravky, které potřebuje pro péči o tělo. A tak se můžeme pokusit nahradit kupované produkty těmi doma vyrobenými. Sice je nemůžeme dlouho skladovat a jejich výroba zabere poměrně dost času, ale krátkodobým řešením po dobu naší finanční nedostatečnosti to být může. Mýdla už jsou notoricky známá. Ale co ještě můžeme nouzově připravit doma?

Suchý šampon

Domácích surovin, které nasávají tuk, i ten z povrchu vlasů, je poměrně dost. A tak místo drahého suchého šamponu můžeme použít dětský pudr, kukuřičný škrob nebo třeba jedlou sodu (ta je ale trošku agresivnější a vaše kůže s ní nemusí souhlasit).

Podstata suchého šamponu je v tom, že za sucha aplikovaná látka nasaje tuk. A pak ji vyčešeme. Postup je rychlejší než kasické mytí. A také pohodlnější, i když nepečuje o vlasy plnohodnotně. Suchý šampon je řešením na jedno odpoledne a večer, kdy máme nečekané pozvání do společnosti a vlasy si prostě nestíháme umýt.

Někdy však lze suché šampony nakoupit v dobrých akcích a hlavně se slevovými kupony.

Desinfekce na ruce

Stává se vám, že někdy musíte jíst bez toho, abyste si předtím mohli umýt ruce? Nebo potřebujete z rukou smýt cosi, na co jste ve městě nebo ve vlaku nechtěně sáhli, ale není kde se umýt. V těchto situacích je vhodná desinfekce na ruce. To ale také není levná záležitost. Proto v dobách většího šetření můžeme zkusit vyrobit takovou desinfekci doma.

Co k tomu potřebujeme? Základem je gel z aloe vera, do něj nakapeme esenciální olej z tea tree. Můžeme přidat i mátu nebo šalvěj. A máme hotový desinfekční gel s hojivými účinky.

Někdy se ale podaří koupit desinfekci na ruce v akci ještě levněji, než vyrobenou doma.

Výživa pro vlasy

Máte pocit, že vlasy máte poničené a bez lesku? Tak jim dopřejte rychlou domácí výživu. Tou nejrychlejší je olej. A nebojte se, pak ho smyjete. Nejlépe se používá olej slunečnicový nebo olivový. Do oleje můžete zašlehat vajíčko, případně i avokádo a přidat ještě olej levandulový a mandlový. Výsledek bude ohromující!

Výrobci jsou si vědomi domácích variant masek na vlasy, a proto uvádějí na trh i překvapivě levné kousky.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.