Nejprodávanější počítačové hry

0

Počítačové hry se využívají ke zkrácení volného času už velmi dlouho. Tento druh interaktivního softwaru umí komunikovat s uživatelem pomocí zvuků, textů a 2D, popřípadě 3D grafiky.

V tomto článku mě zajímalo, kterými počítačovými hrami si herní vývojáři vydělali velký balík peněz. Zajímavé je, že to častokrát nejsou akční počiny typu Counter-Strike, ale daleko odlišnější tituly. Seřadila jsem je vzestupně.

Všechny níže zmíněné tituly lze pořídit v e-shopu www.supergamer.cz.

  • World of Warcraft

Na desáté příčce se umístila hra World of Warcraft. Jedná se o fantasy MMORPG počítačovou hru (ZKRATKA MMORPG – massively multiplayer online role-playing game). Hra byla vydána roku 2004 a drží světový rekord v oblasti nejpopulárnější MMORPG hra. Na celém světě ji hrálo přes 12 miliónů hráčů.
prodáno: kolem 5 000 000 kopií

  • SIMCITY 3000

Hru SimCity navrhl Will Wright a v prodejích se umístila na devátém místě, také díky fanouškovské základně z dob SimCity 2000. Jedná se o multiplatformní budovatelskou strategii vyvinutou v letech 1999 až 2000. SimCity podporuje operační systémy Windows, Macintosh i Linux.
prodáno: přes 5 000 000 kopií

  • MYST

Hra Myst se počtem 6 000 000 prodaných kusů umístila na osmé příčce. Vytvořili ji bratři Millerové z USA. Do roku 2002 to byla nejprodávanější PC hra, dokud ji nepřekonala hra The Sims. Původně byla vytvořena pro Linux, ale pak se setkala s takovým úspěchem, že vzápětí byla přidána i na PS, Nintendo 3DS a pochopitelně i Windows.
Prodáno: přes 6 000 000 kopií

  • GUILD WARS

Jedná se o CORPG hru (zkratka CORPG – Competitive online role playing game) od společnosti ArenaNet. Jde o klasickou fantasy počítačovou hru. Guild Wars je zajímavá tím, že základem není jeden obrovský svět, kde by hrály tisíce hráčů. Několik hráčů se může domluvit na spolupráci a pak vytvořit instanci, kde budou jen oni a nikdo jiný.
Prodáno: 6 500 000 kopií

  • STARCRAFT

Je to realtimová strategická počítačová hra, která se řadí mezi military science fiction. Patří mezi nejlepší hry všech dob, je velice oceňována i kritikami. Vydána byla pro Windows, Mac a Nintendo. StarCraft nabízí pohled do 26. století, kde mezi sebou bojují o nadvládu tři rasy – Terrani, Zergové a Protossové.
Prodáno: 11 000 000 kopií.

  • BATTLEFIELD 2

Jedná se o akční PC hru, jejímž tématem je moderní válka. Je to „střílečka“ s prvky strategie. Prodalo se jí o chlup více, než 11 000 000, tudíž se řadí na páté místo. Battlefield 2 existuje i jako verze pro Xbox, Xbox 360 a PS 2.
Prodáno: přes 11 000 000 kopií

  • MINECRAFT

Jedná se o strategickou počítačovou hru navrženou švédským vývojářem Marcusem Perssonem. Hráč Minecraftu se pohybuje v generovaném světě tvořeném obhroublými kostkami (bloky), které představují různé materiály. Byla vydána pro Android, PS 4, Xbox 360 a Windows Phone.
Prodáno: 11 600 000 kopií a stále roste

  • HALF-LIFE 2

Hra se propracovala na třetí místo žebříčku. Byla vydána společností Valve 16. Na hře byly pozitivně hodnoceny vlastnosti jako pokročilá fyzika věcí, animace, zvuk, umělá inteligence, grafika a příběh. Hra Half-Life 2 vyhrála 39 ocenění, kupříkladu „Hra roku“ a v několika publikacích byla označena jako „Hra dekády“. Vydána pro Xbow a Windows. Aktivace produktu online.
Prodáno: přes 12 000 000 kopií

  • DIABLO III

Diablo III je třetí díl akčního RPG Diablo. Od roku 2005 jej vyvíjela firma Blizzard Entertainment. Hra byla představena  na Blizzard Entertainment Worldwide Invitational v Paříži a pro PC a Mac vydána 15. května 2012; vyjde i pro konzole PS3 a Xbox 360.Třetí díl byl předělán do 3D. Diablo III se i přes negativní recenze umístila na druhém místě.
Prodáno: 15 000 000 kopií

  • THE SIMS 2

Nejprodávanější PC hrou všech dob se stal simulátor skutečného života – The Sims 2 od Electronic Arts a Maxis. Cílem hry The Sims 2 je stejně jako v prvním díle dobře provázet simíky celým jejich životem, přičemž je nutné dbát na jejich sociální a fyzické potřeby. Vydána pro Nintendo, Windows, Xbox i PS a PS2.
PRODÁNO: přes 22 000 000 kopií

 

 

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/supergamer-cz

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.