Nejlepší vychytávky na vánoční pečení

0

Blíží se adventní čas a nejedním bytem bude brzy vonět právě upečené cukroví. Na vánoční pečení je však třeba pořádně se připravit, a proto pro vás máme několik zaručených tipů, které při pečení určitě oceníte! Vychytávky, které jsme pro vás našli v nepřeberné nabídce kuchyňských potřeb, vám ušetří čas i námahu.

Pečení jedna radost
Nejdříve můžete vyzkoušet formu na bábovku ve tvaru sněhové vločky. Taková bábovka se bude skvěle vyjímat na adventním stole a vykouzlí tu pravou předvánoční atmosféru.
Pokud vás nebaví válení a vykrajování těsta, radost vám udělá forma na vanilkové rohlíčky, forma na oříšky nebo forma na hvězdičky, všechny s recepty uvnitř balení. Těsto do nich jednoduše vtlačíte a pak snadno vyklopíte požadovaný tvar.
Skvělým pomocníkem je i silikonová forma na vykrajování lineckého i perníkového těsta, díky které z vyváleného těsta vykrojíte najednou až 28 kousků. K dostání je i vykrajovací forma na vanilkové rohlíčky.
Jestliže si však vánoční pečení nedovedete představit bez klasického válení těsta a vykrajování, vsaďte na velký, ale skladný silikonový vál. K tomu je ideálním doplňkem nastavitelný váleček, na kterém si snadno zvolíte požadovanou tloušťku těsta. Doplňte své vybavení o tradiční i méně tradiční vánoční vykrajovátka, sada obsahuje 15 druhů, vše je navíc zabaleno v praktické krabičce pro snadné skladování.
Děti se do pečení jistě rády zapojí, pokud jim pořídíte vykrajovací razítka s vánočními motivy. Pořiďte si i razítka na sušenky s vánočními motivy, které můžete použít jako originální jmenovky na dárky.

Zdobení bude hračka
I na zdobení jsme pro vás našli zajímavé tipy. Novinkou je zásobník na cukrářský posyp, takže už se více nebudete rozčilovat s cukrářským posypem, který je všude, jen ne na cukroví. Zajímavou tečkou na vašem cukroví však bude i cukrové zdobení ve tvaru stromečků nebo sněhových vloček. Nemusíte se bát ani barev, sada 8 gelových barev perfektně obarví těsta i polevy.

Kvalitní spotřebiče jsou základ
Kompaktní stolní mixér Delimano s hnětacím hákem, míchací a šlehací metlou dokonale promíchá jakékoli těsto a ušetří vám spoustu času. Neobejdete se také bez kvalitní kuchyňské váhy.

A teď vše pěkně naservírovat
Na servírování si také dejte záležet, je škoda nandat všechno cukroví bez ladu a skladu na talíř. Etažérka, kterou známe z dob našich maminek a babiček, se znovu stává velmi oblíbenou záležitostí. Klasická elegantní bílá etažérka se vám navíc bude hodit po celý rok. Pokud máte málo místa v kuchyni, ideálním řešením je skládací etažérka s vánočními motivy. Vyrobena je z extra silné lepenky a je odolná vůči mastnotě. Po použití ji jednoduše složíte.
Na slavnostně prostřený stůl se skvěle hodí perníkový vánoční stromeček, který s pomocí vykrajovátek vyrobíte velmi snadno, neměl by chybět ani tradiční betlém, ve kterém nebudete postrádat žádnou postavičku ani zvířátko, nebo roztomilý vánoční zvoneček ideální na zavěšení nad sváteční stůl.

Chcete prožít předvánoční čas v klidu? Naše rada zní: pořiďte si užitečné vychytávky, díky kterým bude pečení radost. A možná zvládnete více druhů cukroví než minulý rok.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bonami-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hospodynkam-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/euronova-shop-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tescoma-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/topshop-cz

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.