Nejlepší Android aplikace pro rok 2021 – fotky, hudba a zábava

1

Vyznat se v Android aplikacích, to není nic snadného. Otevřená platforma generuje kvanta aplikací, které mají různou úroveň kvality a zabezpečení. Ty, co jsou pro uživatele nejbezpečnější, a zároveň nabízejí největší porci služeb, jsou pravidelně aktualizovány i v žebříčku nejlepších aplikací zveřejňovaném na webovkách Techradar.com.

My jsme se na ně mrkli a přinášíme vám trojice těch nejlepších Android aplikací pro tři oblasti – pro fotky, hudbu a také pro zábavu. Podotýkáme, že autoři žebříčku zmiňují, že do oblasti hodnocení všech aplikací zahrnují i jejich bezpečnost pro uživatele.

Android telefon

Android je přece jen otevřenou platformou, kde je potřeba být trochu opatrnějším a chytřejším uživatelem, než co je vyžadováno po Apple zákaznících. Android, to je trochu větší dobrodružství a hlavně velká spousta možností!

Podobný žebříček aplikací v kategoriích fotky, videa a zábava jsme ukázali i v případě iOS a iPadOS aplikací, mrkněte na ně tady.

Nejlepší Android aplikace pro focení a úpravu fotografií

Toto jsou jedny z nejlepších aplikací pro úpravu fotografií a na focení, které byly za poslední týdny vyzkoušeny a hodnoceny. Poskytují řadu funkcí a možností úprav, díky kterým si na své přijde úplně každý, i ten nejnáročnější fotoamatér, třeba i profík.

Glitch Lab

Glitch Lab

Glitch Lab je editor fotografií plný efektů digitálního domalovávání. Pravděpodobně jste takové aplikace již viděli a nabízený styl efektů nebude lákat zrovna každého, ale pokud chcete, aby vaše fotografie vypadaly trochu zákeřně nebo retro, nebo prostě pestřeji, je aplikace Glitch Lab jeden z nejschopnějších a nejvšestrannějších způsobů, jak se do toho pustit.

Nabízí se totiž více než 100 efektů a mnoho z nich je přizpůsobitelných, takže vaše „závady“ či „kazy“ na fotkách nebudou vypadat jako všechny ostatní. Ale tím to nekončí. Dokonce můžete generovat obraz od nuly a vytvářet ho jen pomocí řady efektů a vylepšení.

Základ je zdarma. Ale abyste mohli Glitch Lab využít naplno, budete si muset pořídit Pro IAP za 6,49 $ / 5,99 £. Placená verze aktuálně přidává 42 dalších efektů, 37 nových parametrů pro volné efekty, placená verze zvyšuje kvalitu výstupu a další.

DoodleLens

DoodleLens je sice trochu trik, ale je zábavný. Jednoduše si něco nakreslete, poté namiřte fotoaparátem telefonu s otevřenou aplikací na to, kam chcete své nakreslené postavičky, čmáranice či jakékoliv kreslené doplňky umístit a propojíte vše do vytvořené fotky nebo videa. Tím vytvoříte zcela novou a jinou realitu jako mistři kresleného světa na reálném pozadí.

Můžete měnit barvu nakreslených obrázků a tvarů, dokonce jich nakreslit několik za sebou a udělat z nich animaci, aby se postavičky třeba proháněly ve vašem bytě. Výsledky se samozřejmě nahrávají a dají se uložit. Sice nejde o aplikaci, kterou byste využili nějak často, ale je s ní sranda, právě díky čmárání do fotek a využívání dokreslení skutečnosti. Zdarma není, ale nepatří ani k aplikacím drahý. Pořídíte ji za 1,99 $ / 1,89 £.

Pixtica

Pixtica

Pixtica je jedním z mnoha nástrojů, které si troufají nahradit výchozí aplikaci fotoaparátu ve vašem telefonu. Aplikace pro fotoaparáty se u jednotlivých výrobců telefonů velmi liší a jejich úspěch do značné míry závisí na značce a modelu vašeho telefonu. Ovšem Pixtica je slušná volba, pokud hledáte něco jiného, úplnějšího a hlavně spolehlivého, alespoň co se kvality fotek a práce s nimi týká.

Pixtica je vybavena mnoha funkcemi, včetně filtrů, záznamníku GIF, panoramatu, hyperlapsu, ručního ovládání a zvláštnostmi, se kterými prostě zabodujete. Například režim „Planet“, který pomocí „pokročilého stereografického projekčního algoritmu“ Pixtica deformuje obrázky do podoby koule.

K dispozici je tu i celá řada dalších režimů, ať už fotografujete nebo natáčíte video. Velmi potěší fakt, že aplikace je uspořádána intuitivně. Přestože je mnoho funkcí zdarma, u používání filtrů vás to zastaví – tady budete muset zaplatit za odemknutí vyšších rozlišení a též za odstranění vodoznaků.

To však není jediná výhoda, kterou placená verze aplikace Pixtica přináší. Nicméně pozor na formu placení – jde o předplatné 1,25 USD / 1,25 GBP za jeden měsíc se slevami na šest měsíců nebo rok, ale při dlouholetém používání se prodraží. Na druhou stranu – hodnotu vám svými službami jistě přinese.

Nejlepší aplikace tvorbu hudby, její poslech, hledání audio podcastů a všeho dalšího, co je s audio poslechem spojeno

V případě, že patříte k milovníkům natáčení hudby, jejího poslechu a hledání všech novinek v hudbě, tyto Android aplikace jsou pro vás jako stvořené:

Wondery

Wondery

Wondery je aplikace pro vyhledávání podcastů, ale místo toho, aby se zabývala stejnými podcasty jako každá jiná aplikace, Wondery má exkluzivní obsah. Vězte, že zahrnuté podcasty pokrývají řadu žánrů, jako je skutečný zločin, historie, obchod a další, včetně některých s každodenními epizodami. A je tu spousta obsahu, do kterého se můžete opravdu ponořit – například autoři žebříčku zmiňují více než 40 sezón podcastu Business Wars.

Je fajn, že k většině obsahu na Wondery je přístup zdarma, ovšem existuje též předplatné Wondery +, které vás za 4,99 $ měsíčně nebo 34,99 $ ročně zbaví reklamy a odemkne další a pokročilejší obsah, plus přednostní přístup k různým show. Takže jestli vám vaše současná podcast aplikace moc nevyhovuje a máte pocit, že z ní nevymáčknete vše, co byste si představovali, zkuste přejít na Wondery!

Spotify Kids

Spotify Kids, jak název napovídá, je Spotify pro děti. Jde v podstatě o podobný nápad jako u YouTube Kids, protože je to způsob, jak dětem poskytnout přístup k této oblíbené službě a zároveň je chránit před nevhodným obsahem. Takže je jasné, že nedisponuje celou knihovnou skladeb, které najdete v hlavní aplikaci Spotify, ale to, co má, je vybráno jako vhodné pro děti. A o to tu jde.

Najít tu můžete seznamy skladeb určené pro děti, barevnější rozhraní zajímavější právě pro děti a možnost stahovat skladby i pro poslech offline. V aplikaci se dá nastavit věkové rozmezí, přece jen bude pětiletý prcek poslouchat něco jiného než dítě dvanáctileté.

Abyste mohli používat Spotify Kids, musíte mít předplatné Spotify Premium Family a každé přidané dítě zabírá jeden z rodinných slotů (kterých je šest). Ale jestli ještě nemáte Spotify Premium Family a přemýšlíte, zda do něj jít, můžete nejprve vyzkoušet měsíční zkušební verzi zdarma.

Audio Manager

Audio Manager

Asi se vám už stalo, že vás telefon v noci rušil – opilý přítel si potřeboval popovídat nebo vás tahal ven, přepracovaná kamarádka si neuvědomila, že volá pozdě nebo že čas odeslání emailu, o kterém vám přišla notifikace, fakt nebyl ten pravý.

Už mockrát jste si říkali, že budete večer vždy nastavovat režim nerušit, nebo že jej nastavíte vždy pro vaši pracovní dobu, aby telefon nerušil kolegy, ale jeho správa je zrovna ve vašem telefonu neflexibilní a poměrně omezená – jsou totiž případy, které slyšet chcete.

Adio Manager přináší flexibilní režim nerušit, který je dokonale zautomatizovaný a přizpůsobitelný vám. Lze ho nastavit i podle polohy, abyste například mohli nechat telefon automaticky ztlumit, když vstoupíte do kanceláře, a při odchodu z ní zase zapnout zvuk.

Můžete také nastavit více pravidel pro ztišení nebo hlasitost telefonu najednou, takže pokud existují dny, časy nebo místa, kde trvale požadujete konkrétní nastavení, Adio Manager se o to za $0.99 / £0.89 postará.

Nejlepší aplikace na pobavení

Podívejte se, čím se můžete v Android telefonech bavit, které aplikace jsou vyhodnoceny jako nejzábavnější, co nabídnou a co s nimi můžete prožít.

Pokémon Home

Pokémon Home

Pokémon Home je něco, o co se zarytí sběratelé Pokémonů a ti, kteří hrají nebo plánují hrát více než jednu Pokémon hru, pravděpodobně už dávno zajímají. Tato aplikace pro Android je v podstatě domovem pro vaše Pokémony. Můžete je přesunout z podporovaných her (včetně Pokémon Sword a Shield) do Pokémon Home, kdy budou přidány do Pokédexu v aplikaci a lze můžete si je kdykoli zobrazit v telefonu.

Pokémon Home vám také umožňuje obchodovat s ostatními uživateli  – předmětem obchodování jsou samozřejmě PokémoniMůžete je též přenášet je z Pokémon Home do podporovaných her – takže velkou výhodou je možnost přesouvat Pokémony z jedné hry do druhé.

Základní varianta je zdarma, ale abyste mohli uložit více než 30 Pokémonů, budete muset zaplatit předplatné. Má více variant.

Disney+

Disney + není nutné jakkoliv představovat – jedná se o konkurenta pro Netflix. A aplikace Disney + pro Android vám tedy umožňuje přístup k rozsáhlé knihovně filmového a televizního obsahu Disney ve vašem telefonu nebo v tabletu, spolu s novým a exkluzivním obsahem, jako je například The Mandalorian.

Není nutné jen sledovat online v zařízení, můžete streamovat obsah nebo si jej i stáhnout, takže vždy budete mít co sledovat. Jestli jste Disney fandou, je tato aplikace přímo nezbytností. Netušíte, jestli je Disney obsah právě pro vás? Tak využijte sedmidenní zdarma zkušební verzi. Později pak začnete platit předplatné.

Trill Project

Trill Project

Máte už dost hejtů na sociálních sítích, ale přesto vidíte výhody sociálních médií a chcete se jich účastnit? Pak zkuste Trill Project, který je sice anonymní a bez profilů, ale velmi pečlivě moderovaný. Trill Project vám umožní sledovat témata podle vašeho výběru, zveřejňovat související obsah, odpovídat na příspěvky jiných lidí a zasílat jim soukromé zprávy.

Zde žádné zneužívání nehrozí, vše je opravdu zaměřeno na podporu uživatelů. Spousta témat projektu Trill se zabývá náročnými a choulostivými věcmi, jako je duševní zdraví, osamělost a sexualita, ale je tu i spousta lehčího obsahu. Takže ať máte na srdci cokoli, mohlo by to tohle být to správné místo. Navíc je aplikace zcela zdarma.

Právě si říkáte, že by bylo fajn si pořídit novější Android telefon, abyste mohli naplno využít výhod těch nejlepších aplikací? Mrkněte třeba do obchodu Patro.cz!

Upozornění

Rozhodně nejde o kompletní žebříček. Ten na Techradar.com je rozsáhlý a pokrývá širokou škálu využití i příležitostí. V budoucnu se možná vrátíme třeba k aplikacím pro zdraví a fitness, pro zábavu vašich dětí, k nejlepším hudebním aplikacím, k aplikacím pro kanceláře, k podpoře produktivity anebo k přehledům o počasí a nabídkách cestování.

Zdroj: Techradar.com


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz

O autorovi

Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.