Nejčastější chyby v péči o vlasy? Asi je děláme všichni…

0

Někdy se stane, že nám vlasy vypoví službu. Začnou být poničené, nezdravé, nepěkné a na každou změnu reagují lámáním, třepením, vypadáváním, no prostě dělají vše, jenom ne nám radost. Všichni víme, že je to volání o pomoc. Kterým chybám se vyvarovat, abychom vlasy stále chránili?

Nenecháme si určit typ vlasu

Základní diagnostika vlasu se bere ve vzdálenosti cca centimetr od pokožky. To platí i pro laické domácí určení.

Ale když si necháme určit typ vlasu u odborníků, budeme mít jistotu, které přípravky jim pomohou a které naopak spíše uškodí. Už se nám pak nestane, že vlasům prokážeme medvědí službu… A v čem se vlasy liší? Třeba v úhlu vlasových cibulek, v délce svalu, v celkové stavbě, ve tvaru vlasu apod. Je to hotová věda…

Chodíme ke kadeřníkovi, který nám neporadí, co zrovna našim vlasům nesedne

Kadeřník, který se ve vlasech vyzná lépe než kdokoliv jiný, nám má poradit, co bychom s vlasy dělat neměli. Který účes neriskovat, protože by stejně nešel doma dostajlovat, jakou barvu jistě nedávat, protože by vlasy příliš zatížila atd. – zrovna tohle bychom se od našeho kadeřníka měli dozvědět. 

Neuvědomujeme si, že všeho moc škodí – i v péči o vlasy

S vlasovou kosmetikou to nikdy moc nepřehánějme. Péči o ně si naplánujme dopředu a dobře si rozmysleme, kdy co přidáme navíc. Pro běžnou každodenní péči stačí kvalitní šampon, kondicionér nebo maska. Ale pozor, nikdy ne obojí dohromady.

Speciální péči věnujeme vlasům jen občas, řídíme se nejlépe doporučeními, která dává výrobce. A pamatujme, že i přírodní kosmetika se musí umět používat s rozumem.

Lak na vlasy stříkáme z nesprávné vzdálenosti

Pokud vlasy lakujete, měli byste dodržet dvě základní pravidla: Jednak vybrat vhodný lak podle typu vlasu a jednak jej aplikovat ze správné vzdálenosti. Rozhodně nepoužívejte silný lak na jemné vlasy. A rozhodně stříkejte z takové vzdálenosti, kterou doporučuje výrobce.

O vlasy pečujeme až po dovolené

Pokud se chystáte na dovolenou k moři, kde budou vlasy silně namáhané vodou, solí a sluncem, měli byste jít ke kadeřníkovi už před dovolenou. Kadeřník doporučí, co bude dobrou prevencí před oněmi poškozujícími vlivy. A po dovolené už nebudete mít tolik práce s tím, abyste dali vlasy zase dokupy.

Barvit vlasy začínáme hned oxidačními barvami

Vlasy bychom si měli barvit v mládí nejdříve jen přelivy, postupně, jak začne tělo i vlas stárnout (po 25. roku věku), bychom měli přecházet na barvy, které vlasům dodají keratin. Tělo si ho totiž bere z vlasů a dodává jej tam, kde je více potřeba. Proto vlas potřebuje dodat keratin uměle – a vydrží pak déle svěží, zdravý a krásný.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/benu-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hair-cosmetics-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.