Nejčastější chyby při líčení – zaměřeno na pleť

0

Kosmetika, zejména ta krášlící, není nic levného. A tak je potřeba, abychom k jejímu používání přistupovaly s předem naplánovanými tahy a kombinacemi. Jinak se naše snaha s úspěchem rozhodně nesetká a peníze investované do nákupu kosmetiky přijdou vniveč.

Než s líčením vyjdeme ven, je nutno ho napřed doma natrénovat. Vezměte si k tomu třeba kamarádku, sousedku anebo i kamaráda – chlapský pohled není k zahození  – přece jen se líčíme hlavně kvůli mužům – tak nějak se to společensky zavedlo a zůstává platné již mnoho století.

Podkladový krém používejte vždy a důsledně

Ať je vám dvacet nebo padesát, podkladový krém vaše pleť ocení vždy. A hlavně si zajistíte lepší výsledek po nanesení make-upu. Zejména sušší pleť pak bude plnější, vypnutější a nebudou se v ní rýsovat nedokonalosti, u starších z nás nebude make-up mít možnost zvýraznit každou vrásku.

Pokud jste zástupkyní věkové kategorie nad třicet let, jistě váš výsledný vzhled ocení i vyhlazující bázi pod make-up. Ten vyhladí a zpevní pleť, vyrovná a minimalizuje vrásky. Rychle se vstřebává a při líčení vás rozhodně nezdrží.

Make-up není jen jeden

Jistě jste si všimly, že make-upů najdete v policích drogerií a parfumerií přehršel. A každý jiný, s jiným složením a slibovanými vlastnostmi. Než se vydáte na nákup make-upu, napřed si zjistěte, jaký jste typ pleti.

Čím sušší pleť, tím by váš make-up měl být tekutější a lehčí. Hutný make-up dokáže udělat medvědí službu, pokud jej nepoužijete správně. Jestli máte pocit, že je potřeba toho zakrýt více, než zvládne jedna vrstva make-upu, použijte nejdříve korektor, na něj teprve make-up.

Pudr? A kolik?

Pudr je suprový doplněk celkového make-upu, ale musí se použít s rozumem. Naneste jej tam, kde se pleť ráda leskne, tedy na čelo, nos a bradu. To jsou kritická lesklá místa, která pudr opravdu ocení.

Naopak tváře vám za pudr nepoděkují. Zvýrazníte na nich totiž chloupky a případné vrásky. Naneste vždy jen jednu závěrečnou vrstvu. Jinak zničíte efekt svěžího líčení a nastartujete efekt velmi unavené pleti.

Případně můžete vyzkoušet pudr transparentní s matujícím finišem. Ten zajistí dokonalou pleť bez lesku po celý den. A také zafixuje make-up. Nanášet ho můžete i opakovaně během dne, pokud je potřeba.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.