Nechce se vám chodit do fitka? Tak si ho udělejte doma!

0

Základní fitness vybavení lze pořídit za poměrně rozumnou investici, která se vám vrátí jednak v podobě dobré kondice, lepšího zásobení těla endorfinem, vyšší spokojenosti s postavou a zejména v ušetřených penězích za návštěvu fitness center.

Cvičit doma? Jistě!

Cvičení doma má své výhody, ale jen tehdy, když nezapomeneme dodržovat základní pravidla. Jednak bychom měli cvičit tehdy, když nejsme příliš unavení, na cvičení bychom si měli nastavit pravidelný režim a každé cvičení začít zahřátím svalů a ukončit klidným protažením.

To hlavní pravidlo však zní: dělat bychom měli ten pohyb, který nás baví. Nesmíme k němu mít odpor a nesmíme se dostat do situace, že ani když se přemluvíme k tomu, abychom šli cvičit, nebaví nás cvičení ani po té, co s ním začneme.

Kdo nemá představu o tom, jak by se mohl hýbat, může kontaktovat některou z fitness poraden a konzultovat. Jistě se podaří najít něco, co bude zábavné i pro toho největšího odmítače aktivního pohybu!

Vybavení pro domácí cvičení nemusí být přehnané

K tomu, abychom si doma slušně zacvičili, stačí v podstatě málo. V nouzových podmínkách stačí váha vlastního těla, podložka, možná lahve naplněné vodou a třeba gymnastický míč. Vše doplněno o procházky svižnou chůzí – a je to!

Pokud se chceme rozmazlit, udělat si cvičení záživnějším a také se více zaměřit na konkrétní partie, se kterými máme třeba fyziologický nebo estetický problém, stačí navštívit obchody s fitness vybavením, porozhlédnout se, nechat si poradit.

Rozšířené pomůcky domácího fitka

Pokud si chceme zařizovat domácí fitko, jistě se neobejdeme bez základních pomůcek, kterými jsou podložka na cvičení, posilovací lavice, činky, zátěžové náramky, gymnastický míč, bosu, TRX. Ti náročnější jistě sáhnou třeba po cross trenažéru, stepperu nebo třeba rotaně.

Nechat si poradit je přirozené!

Když v něčem váháte, nechte si poradit! Je lepší se včas ptát na postupy a návody, než později trávit hodiny na rehabilitacích jen proto, že jsme cvičili zcela nevhodně.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/sanasport-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/insportline-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/efitness-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.