Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde? Pro příště se na takovou situaci předem připravte

0

Telefon je pro nás důležitým prostředníkem komunikace, hledání informací, připomínek, co jsme všechno chtěli udělat nebo nakoupit, takže když ho někde necháme, jsme jako bez ruky. Aby bylo stopování našeho telefonu příště snazší, připravme se na to předem. Jak iPhony tak Androidy totiž umožňují nechat se vysledovat a být nalezeny. Pojďme se podívat na možnosti, jak ztracený telefon najít.

iPhone

iPhone nabídne aplikaci Find My iPhone, kde budou data o pohybu telefonu ukládána do iCloudu. Díky tomu budete po přihlášení do vašeho iCloudu z jiného zařízení (klidně z počítače) hned vědět, kde byl váš telefon v posledních minutách.

Jestliže se zařízení nenajde, ve smyslu že bylo ukradeno nebo prostě zmizelo z povrchu zemského, Activation Lock jej nenávratně zamkne a ochrání tím veškerá vaše data. Ten, kdo si telefon přivlastní, bude téměř bez možnosti se k nim dostat a prodat je nebo je využít ve svůj prospěch.

Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde?
Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde?

Huawei

Kdo jste majiteli Huawei telefonu, můžete použít Login Huawei ID. Jde o podobný systém jako v předchozím případě. Aplikace na dálku vystopuje váš telefon. A pokud se ukáže, že je v nepovolaných rukou, aplikace telefon na dálku zamkne nebo dokonce zcela vymaže, aby se nikdo nedostal k vašim datům, fotkám osobním záležitostem.

Samsung

Samsung nabízí také službu podobného charakteru. Takže když ho ztratíte, není nutné panikařit. Aplikace Find My Mobile vám pomůže vystopovat váš telefon, pokud jste na něm přihlášeni k Samsung účtu. A samozřejmě ho též ochránit před ztrátou dat. Tuhle aplikaci lze využít i k odemknutí vašeho telefonu, pokud náhodou zapomenete své heslo PIN, kterým jste jej doposud odemykali.

Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde?
Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde?

Xiaomi

V případě Xiaomi jde opět o stejnou záležitost. Telefon musíte mít přihlášený do Xiaomi účtu. A pak v Mi Cloudu snadno najedete na aplikaci Find Device, která váš někde položený telefon vystopuje. Také ochrání jeho data formou uzamknutí telefonu.

Ostatní Android telefony

Pokud jste majiteli jiného smartphonu s operačním systémem Android, i vy můžete využít různé služby k vystopování nebo k dálkovému zamknutí vašeho telefonu tak, aby data v něm nebyla zneužitelná.

Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde?
Nechali jste telefon někde ležet a nevíte kde?

Vystopovat telefon můžete pomocí telefonního čísla, Phone number location App vás s tím pomůže. Jde o aplikaci, kterou často využívají třeba rodiče ke stopování pohybu svých dětí. Předpokladem sledování pohybu jiného telefonu je udělení souhlasu majitele druhého telefonu. Takže si můžete založit sledování vašeho telefonu svého partnera, partnerky nebo třeba u svých kamarádů či kamarádek, kterým věříte. A v případě, že se váš telefon ztratí, jej můžete s jejich pomocí vystopovat.

Pak je ti ještě Google Find My Device for Android, do kterého se přihlásíte pomocí webovky Android Device Manager. Zde si po registraci můžete prohlížet svůj pohyb s telefonem. Je tu i možnost dálkového zamknutí telefonu, pokud zjistíte, že se pohybuje v rukou někoho jiného. Podobné je to v případě použití Google Maps ) vašeho timeline, tedy časového rozvrhu.

Další možností sledování telefonu, pokud ho někde zapomenete a pokud nefunguje lokace pomocí GPS nebo SIM karty, je IMEI lokace. I podle IMEI je možné vystopovat pozici vašeho telefonu. Jen musíte mít IMEI někde zapsané, abyste byli schopní ho správně zadat.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/4mysamsung-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.