Nebankovní půjčka se může hodit. Ale buďme ostražití.

0

Tento měsíc se toho najednou sešlo nějak moc. Doma se nám pokazilo kdeco a my museli vydat spoustu peněz na opravu či na koupi nových věcí. Navíc se blíží Vánoce a my přemýšlíme, za co teď pořídíme dárky, které našim blízkým tolik chceme dát.

Zkusíme nebankovní půjčku?

Jako rychlé řešení se nabízejí takzvané nebankovní půjčky, u kterých je téměř stoprocentní jistota, že na ně dosáhneme. Poskytují je totiž nebankovní instituce, které nepodléhají tak přísným pravidlům jako banky. Mohou proto půjčovat i klientům, které by banky označily za rizikové (problémové).

Rizikovými či problémovými klienty jsou z pohledu banky lidé, kteří již mají další půjčku, podnikají v rizikové oblasti, popřípadě nemohou doložit potvrzení o pravidelném příjmu. Pokud těmto klientům nehrozí bezprostřední osobní bankrot, většinou na nebankovní půjčku dosáhnou.

Někdy nám to do výplaty prostě nevyjde...

Někdy nám to do výplaty prostě nevyjde…

Zjistěme si všechny informace!

Až do tohoto bodu to zní jako pohádka a splněný sen lidí, kteří mají problém pokrýt své současné náklady. Ale je potřeba zpozornět, tady pohádka totiž končí. Je třeba otevřít oči, číst podmínky, které nebankovní instituce nabízejí, a pořádně si vše rozmyslet.

Cena nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky bývají velmi drahé. Zejména proto, že jsou pro poskytovatele spojeny s vyšším rizikem, že je klient nedokáže splatit.

Zástava?

Někteří poskytovatelé nebankovních půjček vyžadují za půjčku zástavu v podobě nemovitosti. Do takového obchodu bychom jít neměli, protože nebankovní instituce nepodléhají nijak přísným kontrolám, a proto nikdy nevíme, co od nich můžeme v takovém případě čekat.

Některé nebankovní instituce chtějí záatavu. To je vždy velký risk.

Některé nebankovní instituce chtějí záatavu. To je vždy velký risk.

Některé nebankovní půjčky jsou výhodné pro obě strany

Dobrou zprávou je, že i mezi nebankovními půjčkami jsou velké rozdíly. Pokud je klient schopen doložit svůj příjem a v registru dlužníků je znát, že splácí pravidelně, může dosáhnout na levnější verzi půjčky.

Menší objemy půjček si můžeme dokonce v rychlosti vyřídit on-line a peníze mít na účtu ještě v ten samý den.

Některé společnosti dokonce nabízejí krátkodobé malé půjčky bezúročně. Co to znamená? Že pokud je splatíme v řádu několika dní, neplatíme z půjčky úroky.

Vždy se ptejme na RPSN

Většinou si nebankovní instituce naúčtuje poplatek za vypůjčení nebo za vedení účtu. Pokud budeme sledovat nabídky těchto firem, můžeme využít akcí, kdy neúčtují ani výše zmíněné poplatky a my si můžeme půjčit nižší částku opravdu zadarmo.

Proto vždy sledujeme ukazatel RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, který nám ukáže, kolik za půjčku celkově zaplatíme – sem se započítávají nejen úroky, ale i poplatky za vyřízení půjčky, za vedení účtu a případně i další.

Než podepíšeme, dobře si zjistíme všechny podmínky!!!

Než podepíšeme, dobře si zjistíme všechny informace!!!

Co když nebudeme moci splácet?

Než se pro půjčku rozhodneme, vždy si, pro vlastní klid, zjistíme, jak daná společnost řeší situaci, kdy z nějakého důvodu nemůžeme krátkodobě splácet.

Některé společnosti chtějí menší poplatek za prodloužení půjčky, jiné ji na krátkou dobu prodlouží bezplatně. Některé však tuto situaci neřeší vůbec a jen si účtují penále za zpoždění.

Vždy mysleme na to, že…

… nebankovní půjčky jsou dvousečná zbraň. Mají mnoho výhod, mohou nám pomoci řešit nenadálé situace. Pokud nebudeme obezřetní, může se nebankovní půjčka otočit proti nám a dostat nás do složité situace. Když si vypůjčíme u férového poskytovatele, pomůže nám to nepříjemný nedostatek peněz krátkodobě vyřešit.

Proto si vždy zjistíme všechny dostupné informace. Neváháme se ani poradit s někým, kdo je schpen nám poradit smysluplně.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/crediton-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.