Nákup vybavení pro výlet do přírody od hlavy až k patě

0

Teplý slunečný den je ideální příležitost pozvat pár přátel a dostat se ven z města, podívat se do přírody a uvolnit se. Popularita venkovních sportů u lidí z města stále roste. Co si tedy začátečník, který byl právě vystaven krásám světa přírody, pořídí za vybavení?

Oblečení

Ze všeho nejdřív si vyjasněme, že oděvy, které nosíme obvykle, nejsou vhodné pro venkovní sporty. Pořádný výlet do přírody si vyžaduje „funkční“ oblečení. Důležitá je hřejivost, prodyšnost, voděodolnost a tak podobně. I když nakupujete oblečení v obchodě se sportovní a outdoorovou výbavou, měli byste věnovat pozornost praktičnosti a funkčním vlastnostem, spíše než si lámat hlavu nad styly a barvami.

Spodní vrstva musí odvídět pot od těla

Spodní vrstva musí odvídět pot od těla

Další zásadou, které byste se měli držet, je vrstvení, tak abyste se mohli kdykoli přiobléct či naopak si odložit. Vnitřní vrstva by měla být z rychleschnoucího materiálu, abyste se vyhnuli pocitu chladu, který může provázet i obyčejné přírodní materiály, jako je bavlna. Dále Vaše bunda by měla být hřejivá a voděodolná například díky technologii Gore-Tex. Kalhoty také shánějte větru a voděodolné, aby splnily svou ochranou roli.

Důležité je zůstat nejen v teple, ale i suchu. Při dlouhodobém pobytu v přírodě, způsobuje vlhkost závažné problémy, protože vypařování vody odebírá tělu teplo. Chraňte se před deštěm, ale když pršet přestane, tak vybavení proti dešti zase odložte, rozhodně nenoste celou dobu pláštěnku.

Bota na outdoor musí být pevná

Bota na outdoor musí být pevná

Boty

Profesionální outdoorové boty se vyrábějí z kůže, sametu nebo směsných materiálů, spolu s voděodolnou a prodyšnou vrstvou, která usnadní cestu i přes potůčky. Dlouhá výdrž je zajištěna kvalitou zpracování. Podrážka by měla být navržena tak, aby poskytovala dostatečnou oporu. Bota může být dále zesílena v oblasti paty a kotníku, aby kotník chránila.

Outdoorové boty

Outdoorové boty

Batoh

Outdoorové batohy musí být ze silného, opotřebení odolného materiálu a voděodolné. Design by měl být kompaktní a za zvážení stojí také, zda jsou přezky profesionální a pevné. Zátěž navíc se pro cestování nehodí, takže materiály musí být nejen odolné ale i lehké.

Bez vybavení to nepůjde

Bez vybavení to nepůjde

Doplňky

Výběr doplňků by neměl být podceňován. Jestli pokrývka hlavy poskytuje ochranu uším a proti UV záření by mělo být zváženo. Rukavice by měly být lehké a teplé, nejlépe s protiskluzovou vrstvou. Pokuste se vyhnout bavlněným ponožkám, snadno v nich po zpocení získáte puchýře.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/sportobchod-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/insportline-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.