Na festival v pohodě

0

Pravidelní návštěvníci festivalů již určitě nemají problém s tím, co vše je vhodné si s sebou zabalit, co když se ale na vícedenní akci chystáte poprvé? Zejména my ženy, co si budeme nalhávat, můžeme mít problém. Nejenže jsme omezeni opravdu malým prostorem, navíc nás může vyděsit i minimum hygienických zařízení v areálu festivalu či špatné počasí, které v létě nečekaně může udeřit. Nejsme ale přeci žádné primadony a festival si i tak můžeme užít naprosto v pohodě. Právě proto vám přináším stručný článek o tom, co byste rozhodně neměli zapomenout a co je lepší nechat doma.

Vybavení 
Pokud se chystáte na festivalu i přespat, nejspíše zvolíte nejlevnější a také nejdobrodružnější způsob, tedy ve stanovém městečku. V tomto případě si tedy nesmíte zapomenou stan, doporučuji nebrat s sebou žádný extra speciální stan, protože ve stanovém městečku hrozí velké riziko zničení. Stejně tak si zabalte spacák a karimatku, ať se alespoň trochu vyspíte. Doma nechce všechny drahé cennosti, telefon a hotovost si ale určitě vezměte. Zapomeňte na kufry a další nesmyslná zavazadla, na záda si dejte krosnu a je to. Nutností je i baterka a kapesní nožík, který ale do areálu festivalu neberte, mohli by vám ho vyhodit. Na festivalu již běžně zakoupíte pití i jídlo, nicméně pokud máte místo, nezapomeňte na lahve s pitnou vodou, které si pak můžete dolít. Základní trvanlivé potraviny také jistě oceníte, až uvidíte fronty u stánku s občerstvením či prázdné regály v jediné samoobsluze.

Hygiena a kosmetika
A jsme u toho, hygienické podmínky nemusí být vždy ty nejlepší, zvlášť když jsou na festivalu další tisíce lidí. Přibalte si základní věci jako toaletní papír, dostatek kapesníku, antibakteriální mýdlo a pod. Ve většině případech budete mít možnost se osprchovat, takže se vám budou hodit i kosmetické přípravky dle uvážení. Součástí vaší výbavy by měla být i drobná lékárnička s obvazek, náplastmi a základními prášky, protože nikdy zkrátka nevíte. Šminky vám budou stačit základní, malovat se a kulmovat si vlasy není ve stanovém městečku zrovna cool. Opalovací krém by se vám také mohl hodit.

Oblečení 
Doma nechte všechny drahé značkové kousky, nejedete na módní přehlídku. Naopak, na festivalu ve většině případech dojde k ušpinění či roztrhnutí. Nabalte se prakticky, nekoukejte na předpověď, zvlášť v létě přichází nečekané přeháňky, buďte tak na déšť připraveni, nejlépe s pláštěnkou, nemyslete na to, že budete vypadat vtipně, pláštěnka je lehká a na festivalu ji má každý! Sandálky taky asi nebudou tou nejlepší volbou, zvolte nejlépe nepromokavé tenisky, kterých vám nebude líto, když se vykoupou v blátě. V noci může být chladněji a tak si nezapomeňte i teplejší kousky. Pokud je léto v plném proudu, jistě oceníte i pokrývku hlavy a sluneční brýle.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/cestovatelskyobchod-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vivantis-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.