Na berana s Calvinem, blíženci dychtí po Versace aneb výběr parfémů podle znamení zvěrokruhu

0

Každý parfém se nemusí hodit ke všem. Pochopitelně. Zda Vám daná vůně bude sedět, nezaručí ani krásný flakonek, ani recenze k danému parfému. Nejjistějším postupem je zajít osobně do parfumérie a testovat jednu vůni za druhou, dokud nenajdete tu pravou.

V dnešní době se stále více rozmáhá nakupování v e-shopech přes internet. Mezi nejnavštěvovanější obchody s nejlepšími kritikami patří www.parfums.cz/; www.parfemy.cz/ a www.parfemy-elnino.cz/.

Jenže jak vybrat parfém přes internet, kde si člověk nemůže nic vyzkoušet?

Designéři mají jednoduché řešení. Přišli na to, že se hodí konkrétní vůně k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Je tedy možná na čase optat se hvězd, jaká vůně je pro každého z nás ta pravá.

 • BERAN

Žena narozená ve znamení berana je velmi nestálá a neustále hledá něco nového, obyčejně něco daleko skvělejšího, než to, pro co se prvně nadchla. Nepotrpí si na okázalost, ani na bůhvíjaký luxus. Velmi se k ní hodí lehká květinová vůně, popřípadě omamující ovocná vůně. Neobyčejně se k ní hodí Eternity od Calvina Kleina.

 • BLÍŽENEC

Blíženec je povahově sice velmi rozervaný, ale určitě jej neurazíte osvědčenou klasikou. Velice se mu bude zamlouvat nějaká krásná orientální vůně. Kupříkladu Yellow Diamond Intense od Versace se Blíženci bude nesmírně líbit.

 • BÝK

Býk je velice věrné znamení. Proto i při výběru parfému zůstává žena-býk naprosto věrná jedné vůni. Býk je k tomu všemu navíc i velice smyslný a rozvážný, proto jej žádnou novinkou na trhu příliš neoslovíme. Většinou se spoléhá na bohaté dřevité nebo květinové vůně. Například Burberry Touch for Women ji rozhodně nikdy neurazí.

 • KOZOROH

Stejně tak jako každá žena i ona má radost z krásné vůně. Jen si prostě musíte zvyknout, že nebude z tohoto dárku skákat dva metry vysoko. Ale pokud zapojíte trochu fantazie a darujete jí jiný parfém než ten, který už několik let používá, rozzáří se jako sluníčko. Zkuste to třeba s květinovo-ovocnou vůní Lacoste – Pour Femme.

 • PANNA

Žena Panna není nijak rozhazovačná, na extra přehnanou péči si rozhodně nepotrpí. To ale neznamená, že se o sebe nestará! Naopak – svému vzhledu věnuje spoustu času a úsilí, i když to možná často na první pohled není patrné. Nikdy ji nenačapáte s neupravenými nehty, mastnými vlasy či upoceným podpažím. Mezi její zaběhnuté ranní rituály patří i decentní navonění krku, dekoltu a zápěstí jemně květinovou a svěží toaletní vodou. Euphoria od Calvina Kleina je pro ni to pravé.

 • RAK

Citlivý rak je při výběru vůně náhle lvem. Žena narozená ve znamení raka je, co se parfému týče, velmi zásadová a nespokojí se s lecčíms. Proto je skoro výhodnější nechat ji, ať si parfém vybere sama. Obecně se dá říci, že vůně vhodná pro raka musí být tajemná, lehká a živá. Něco jako Cacharel – Anais Anais.

 • STŘELEC

Střelkyně je veselá a společenská … a také chorobně nestálá. Nezáleží na tom, že má nějakou vůni již lety osvědčenou, náhle ji může napadnout, že chce vyzkoušet něco nového. Proto není úplně jisté, zda se jí zavděčit vůní květinovou, ovocnou anebo orientální. Obecně se dá říct, že například vůně Dolce and Gabbana – The One by se jí mohla docela dobře líbit.

 • VÁHY

Žena – váha je vybavena ohromnou dávkou sex-appealu. Jenomže kvůli své váhavé povaze se neustále potýká s problémem, jaký parfém si vybrat a při jaké příležitosti ho po­užít. Než si nějakou vůni opravdu koupí, uspořádá velkou dámskou akci, návštěvu parfumerie, a nechá za sebe rozhodnout své kamarádky. Nakonec se většinou rozhodne například pro Gucci – Rush 2.

 • LEV

Lev je samozřejmě velmi silný, sebevědomý a leader. Podle toho musí vypadat i parfém. Lev si potrpí na vůni jasmínu, cedru a orientálního koření, proto dobrým výběrem je Chanel No. 19.

 • ŠTÍR

Žena – štír rozhodně ví, co chce. A umí si za tím tvrdě jít. Vůně vždy vyjadřuje její náladu. Pokud se navoní lehce květinovou vůní, je veselá a rozverná. Pokud použije těžkou dřevitou vůni, je lepší se jí klidit z cesty. Vhodná vůně – Chopard – Wish.

 • VODNÁŘ

Vodnářka je velice intelektuální, proto si nepotrpí na zdlouhavé vybírání parfémů. A rozhodně nechce nic překombinovaného, proto je celkem složité se jí, co se parfémů týče, zavděčit. Ale přesto – Calvin Klein – One je vhodná.

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-elnino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/parfums-cz

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.