Módní prohřešky mužů

0

Žádný učený z nebe nespadl, tvrdí jedno přísloví. Má se v něm za to, že ne každý může znát vše dobře a profesionálně. Což o módě platí dvojnásob. Věřím, že se začnou ozývat ohlasy, které tvrdí, že móda je jen něco, co si někdo vymyslí a že důležité je, zda se to dotyčnému líbí a že se v tom cítí a že nemusí utrácet majlant za oblečení a tak dále. To jsou také pouze názory. Každopádně módní faux pas nadělají zdánlivě možná nesmyslné detaily, které si většina mužů (s úctou k těm, kteří se jich nedopouští), ani neuvědomuje a tudíž se jich dopouští s tím, že přece nejde o nic tolik důležitého. Jenže jde.

Košile ven z kalhot

Stává se, že muži, a to v dost hojném počtu nosí košili venku z kalhot. Ano, je to pohodlnější a tvrdí, že to tak dělá snad každý. A s tímto názorem nelze jinak, než souhlasit. Jenže to neznamená, že to není prohřešek proti módě. Náboženství má svá desatera, silniční provoz má svá pravidla, slušné chování má také svoji etiketu. A stejné je to s módou. A zde se prostě košile volně nenosí, pokud tedy není volná a rozepnutá. Pokud má jít o klasickou košili, pak ta patří do kalhot. Pánové, je potřeba si pamatovat, že pokud máte košili správně zastrčenou do kalhot, působíte mnohem víc mužněji. Bez ohledu na výšku, váhu, barvu pleti, vlasů, typ postavy.

Bunda na oblek

Velkou chybu je vidět třeba v zimě, na tradičních zábavách, plesech, kdy si muži na oblek, ve kterém jdou do společnosti, oblékají klasickou zimní bundu, většinou ve sportovním stylu. Bunda, a to žádná, se k obleku nehodí, a to ať je sebevíc moderní, drahá a značková. Je to asi tak, jako kdyby sebevíc sexy žena s dokonalým tělem, vzhledem, vlasy i krajkovým prádlem, poté, co se svleče, měla přírodně zarostlé, tedy chlupaté nohy. Zcela shodí svůj vzhled, protože to je naprosto šokující, nehodící a nevzhledné. Úplně stejně je to s oblekem a bundou. Investujte peníze do koupě kabátu, rozhodně se vyplatí. V žádném případě ne bunda a oblek.

Nesedící velkost

Existuje styl oblékání, který se nazývá oversized. To je však zcela něco jiného, než to, v čem dělají muži chybu při oblákání. Stává se to většinou u mladších mužů, kteří sice ve svých „svobodných“ letech oblékli maturitní oblek, nicméně o pár let později se do něj chtějí chtě, nechtě narvat. Prý si nový kupovat nebudou, protože zas tolik ho neunosí a tak mají na sobě kalhoty napresované tak, že prudký dřep by je uvedl do trapné situace ve smyslu roztrhnutého švu a o saku snad ani není potřeba více hovořit. To ani nedopnou, rukávy jsou krátké a v oblasti ramen příliš úzké. Celkově takový pohled na muže je odpudivý. Oblek musí dokonale sedět, proto se upravují délky, šířky, kupují kalhoty i saka zvlášť. Než nesedící oblek je lepší žádný oblek a pokud tvrdíte, že ho nevynosíte, proto jej kupovat nebudete, tak raději nikam nechoďte. Budete vypadat jedině komicky a nejspíš vás čeká nějaký trapas, který si malým oblečením způsobíte.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/budchlap-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/panskamoda-eu
https://www.kuponovnik.cz/obchod/willsoor-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.