Móda na podzim 2016

0

Léto je nenávratně pryč a stejně tak s ním i letní výprodeje posledních žhavých kousků, nejen proto, že se ochladilo, ale aby se udělal prostor pro trendové kousky z kolekce nové módy pro podzim 2016.

Metalické barvy jako rána pro nudný podzim

Jestliže se někdo domníval, že letošní podzim bude nudný, je na omylu. Tomuto podzimu bude vládnout třpyt a lesk metalických barev, především té zlaté. Vůbec se není zapotřebí bát tak odvážných kousků, jako jsou zlaté bundy, sukně nebo boty. Skvěle celkový outfit doplní a rozzáří i metalická kabelka. Určitě není nutno zapomínat na flitry a třpytky na svetrech a pončech.

Ponča a kardigany

Ochlazení s sebou nese i potřebu se zahřát, tepleji se obléci. Do podzimních ulic je potřeba vyrazit v moderním ponču, které se vám letos v šatníku rozhodně neztratí, podobně jako populární kardigan. Těmto prvkům dominují zejména geometrické vzory, skvělé jsou černo-šedé kombinace.

Bez volánků to nepůjde

Co je a bude velkým hitem, jsou téměř všudypřítomné volánky. Zvláště pak na svetrech, topech nebo košilích. Volánky jsou na rukávech, nebo třeba i úhlopříčně jako vzor na svetru. Přizpůsobí se, ale být prostě musí. Takže cokoli s výraznými a viditelnými volánky je trefa do černého.

Zůstávají holá ramena, přidávají se balónové rukávy

Letní módu ovládly z velké části offshoulders, neboli holá ramena, která neopustí ani podzimní módu. Teplé svetry s holými rameny jsou skvělou kombinací pro ochlazení na podzim a jeho rozmarné počasí. Jemné podzimní blůzky s holými rameny budou na podzim 2016 obdařeny navíc i novým trendem a to balónovými rukávy. Prvek, který v historii módy měl již své čelní místo a to nejintenzivněji v období renesance, a pak pro nás, obyvatelstvo jednadvacátého století na přelomu osmdesátých a devadesátých let, je zpět. Volný rukáv je teď velkým hitem a tento prvek se promítne i dále v zimní módě. Proto je to něco, bez čeho se šatník moderní ženy neobejde.

Motýl v podzimní módě

Jestliže hledáte nosný vzor celé podzimní módy, pak je to potisk motýlů snad úplně na všem. Velcí i malí, motýl bude všudypřítomný. Na sukních, šatech, halenkách, také topech, svetrech, a senzační budou kabelky s motivem motýlů. Pro někoho možná příliš extravagantní střevíčky s motýlími křídly na patě od anglické designérky obuvi – Sophie Webster tak přichází na scénu a nebudou rozhodně ničím ojedinělým. Naopak do konceptu podzimní kolekce dokonale zapadnou.

Kombinace barev hraje pro pudrovou

Je pravdou, že letošní podzim nebude tolik fádní, jako jiné, protože mu bude vládnout zlatá barva a široké spektrum metalických odstínů, včetně měděné nebo stříbrné. Mimo to se do popředí hry módních barev dere populární pudrová, tlumený odstín jemné růžové, který senzačně zjemní ostrost metalických barev a utvoří dost příjemnou kombinaci.

V jakých botách vyrazit do ulic

Botník podzimu 2016 se neobejde bez metalických tenisek. Ač se na první pohled tento prvek může zdát pro někoho dost výrazný, respektive odvážný, nosit se bude. Sežeňte si je proto včas. Metalické tenisky vypadají skvěle a hodí se k sukni i kalhotám. Pro elegantnější styl je pak dobré zvolit kotníkové kozačky se zvířecím vzorem.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/bata-cz
https://www.kuponovnik.cz/kategorie/obleceni

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.