Móda, která nestárne

0

Některé kousky prostě nestárnou. Na každý rok, ba i měsíc, dostáváme nové rady, jak se obléct stylově podle nejnovějších trendů. Proč ale nevyzkoušet ověřenou klasiku, která je přímo nadčasová?

Kůže kam se podíváš
Kožená bunda a džínová košile tvoří silný pár. V kombinací s koženou kabelkou ve stejné barvě bundy je hezký způsob jak nenápadně zapůsobit.

Drahý šperk
Ne každý šperk musí být drahý, ale může být drahý pro vás. Proč kupovat stále nové kousky, když i jeden stálý šperk odhaluje část vaší osobnosti? Malé stříbrné srdíčko, nenápadné náušnice s kamínky jsou hezkým jemným doplňkem ke každému stylu.

Hodinky
O absenci hodinek snad nemůže být řeč. Klasické nebo sportovní, vždy je potřeba mít pojetí o čase. Nebo můžete sáhnout po stále módních vintage hodinkách, které budí nenápadný dojem – na první pohled totiž okolí vidí pouze stylový náramek.

Pletené svetry
Ať už ho dostanete od své babičky, která je v pletení prostě jednička, nebo si ho upletete či koupíte sama, svetrem jakékoliv barvy nic nezkazíte. Nejdůležitější je ale ho umět nosit s ostatními kousky oblečení. Svetr je spíše dámského stylu, nikoliv sportovního, proto se hodí spíše k sukním, úzkým džínovým kalhotám a podpatkům. Zvolit můžete i svetr s takzvanou „skrytou košilí“. Jedná se o velmi užitečný kousek, když zrovna nefandíte košilím, protože všemožně škrtí a vyhrnují se.

Kabelky velké i malé
Kabelky jsou vždy potřeba, ženy prostě potřebují tolik věcí, že kdyby jako muži měli nosit vše po kapsách, musely by mít kapes alespoň deset. Navíc by to vůbec nebylo módní, hezké ani praktické. Jednoduše jsou tu kabelky s námi, jako by byly naše nejlepší kamarádky. Sdílíme s nimi totiž jakékoliv tajemství, které zůstane zapnuté, zavřené nebo zaklapnuté v černé tmě obsahu kabelky. Nosí se velké i malé, v závislosti na prostoru, který k přenosu věcí potřebujeme. V obchodě tak najdeme nepřeberné množství psaníček, sportovních kabelek přes rameno, i typicky dámský styl kabelky z kůže i nepravé kůže a také v barvě, na kterou jen pomyslíme.

Lodě a lodičky
Nemusíte jít zrovna plachtit, abyste potřebovala loď. Stačí mít alespoň jeden pár lodiček, které se hodí k čemukoliv. Nejčastěji ženy sáhnou po lodičkách, když potřebují zaujmout na schůzce s neodolatelným kolegou z práce, na pohovor do prestižní firmy nebo prostě potřebují potěšit sebe samu a chtějí vypadat alespoň někdy žensky a žádaně.

Zvolte nenápadný styl – černé sako, halenku v bílé, pouzdrovou sukni s nenápadnými květy a navíc červené lodičky a kabelku ve stejné barvě.

Šaty pletené i jiné
Nemůžeme zapomenout na kousek oblečení snad každé ženy. Každá, i když je nemá ráda, je má někde vzadu v rohu skříně, schované v černočerné tmě.

Každopádně jsou kouskem neopomenutelným ke slavnostním událostem, k pracovním, osobním a normálním schůzkám, ba i pochůzkám. Navíc se dají nosit v létě – lehké, s květy, barevné nebo mdlé, každá nosí takové, jaké zrovna padnou do oka. V zimě mají také u žen přednost – díky silnější teplé bavlně si milovnice šatů můžou libovat i v zimě. Když pak přidají kozačky na lehkém podpatku a pěkný kabátek, neudělají chybu.


Kupóny

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.