Máte Lenovo Watch 9 a nedaří se vám na nich udržet správný čas? Chyba je v kalibraci. Poradíme, jak to spravit

0

Lenovo Watch 9 jsou elegantní hybridní hodinky, které mají fyzický ciferník i ručičky a notifikace nebo počet ušlých kroků ukazují zjednodušenými gesty. Notifikace zablikáním diody na levé nebo pravé straně ciferníku (podle toho, zda jde o hovor nebo textovou zprávu), počet ušlých kroků ukáží jako procento z nastaveného denního cíle. Někdy je ale potíž se špatným nastavováním času, málokterý uživatel je totiž v aplikaci zkalibruje správně. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Správné nastavení času na Lenovo Watch 9

Krok 1: Jakmile zapnete hodinky, jdou správnou rychlostí (vteřinová ručička se pohybuje správně), ale ukazují chybný čas.

Krok 2: Propojte hodinky s vaším telefonem skrze aplikaci Lenovo watch app. Jakmile kliknete na „kontrolu stavu“, vteřinová ručička se zastaví.

Lenovo Watch 9
Lenovo Watch 9

Krok3: Do kolonky v aplikaci napište přesný čas, jaký ukazují hodinky Lenovo Watch 9. Pak stiskněte tlačítko pod políčkem se zadaným časem. A na spodní části displeje telefonu se vám ukáže informace, že se čas upravuje.

Krok 4: Ručičky hodinek se znovu začnou hýbat, ale tentokráte výrazně rychleji, než při běžném měření času.

Krok 5: jakmile se hodinky nastaví do stejného času, který (správně) ukazuje mobilní telefon, rychlost pohybu ručiček se vrátí k normálu. Tímto je kalibrace času na hodinkách dokončena.

Lenovo Watch 9
Lenovo Watch 9

Co když se stále nepovedlo?                                                       

Možná jste udělali chybu v tom, že jste do řádku v aplikaci, kam jste měli zadat čas z hodinek, napsali reálný čas. Ale takto kalibrace neproběhne, musíte napsat čas z hodinek a žádný jiný, i když ten na hodinkách neodpovídá reálu. Pokuste se znovu o kroky 1 – 5.

Lenovo Watch 9
Lenovo Watch 9

Když jde čas špatně po firemním upgrade

Někdy se firemní upgrade nepovede v tom smyslu, že hodinky nevrátí do původní kalibrace. V takovém případě je nejlepším postupem dlouho podržet tlačítko na hodinkách, celých 12 sekund. Hodinky se celé resetují. A vy je pak znovu spojíte s telefonem, tedy provedete kroky 1 – 5. Pokud ani po resetu a kalibraci hodinky neukazují správný čas, je dobré kontaktovat servis.

Lenovo Watch 9
Lenovo Watch 9

Kdy je vyžadována kalibrace hodinek Lenovo Watch 9?

Hodinky budete muset kalibrovat několikrát během jejich používání, a to v těchto případech:

  • nové hodinky
  • hodinky po firemním upgrade
  • resetované hodinky
  • hodinky po výměně baterie
  • hodinky po dlouhém odloučení od mobilu


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.