Mají chytré hodinky Huawei Watch GT2 technologii NFC? A podporují Google Pay?

0

Chytré hodinky Huawei Watch GT2 se staly v poslední době světovým hitem v prodeji chytrých nositelností. Jejich předchůdci se dobře osvědčili, a tak není divu, že jde nový model na dračku. Ještě než si je koupíte i vy, byste měli vědět, zda mají NFC. Jde totiž o stále modernější metodu placení, na kterou se velmi snadno zvyká a která by vám brzy mohla třeba i chybět. Jak je to tedy s Google Pay a s NFC v hodinkách Huawei Watch GT2?

Bohužel je odpověď záporná

NFC, a tedy ani Google v hodinkách Huawei Watch GT2 nejsou. Respektive v nich NFC je, ale pouze v těch, které jsou vyrobeny přímo pro čínský trh. Mezinárodní verzi nebyla technologie NFC dána do vínku.

Huawei Watch GT2
Huawei Watch GT2

Co k tomu výrobce vedlo, se dá odhadnout. Možná si vybavíte postoj Googlu ke značčce Huawei a Honor v posledních měsících a zablokování Androida pro Huawei (a Honor) zařízení. Mezinárodní verze by měla Google Pay, což jistě bylo pro výrobce neakceptovatelné.

Možná se dočkáme u Huawei Watch 3

Na druhou stranu však médii prosakují dohady, že se Huawei vrací v hodinkách k operačnímu systému Wear OS/Android Wear, tedy k systému od Google. Odpovídal by tomu i záznam v registrech společnosti Launch Studio Bluetooth SIG, která dohlíží na standardy Bluetooth.

Huawei Watch GT2
Huawei Watch GT2

Má smysl kupovat chytré hodinky Huawei Watch GT2?

Chytré hodinky jistě neslouží jen k platbám v obchodech. Pořizujeme si je pro jejich sportovní a zdravotní funkce, ale také proto, abychom byli ve spojení se svým velkým smartphonem, který díky hodinkám můžeme častěji nechávat v kapse a v kabelce, přesto zůstávat ve spojení se svými přáteli a blízkými.

Podle zkušeností těch, co hodinky, používají nebo mají jejich předchozí modely, jsou Huawei Watch GT2 povedeným modelem se spoustou dobře nastavených funkcí. Takže pokud oželíte chybějící NFC, jistě stojí za to si je pořídit!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.