Levé sluchátko bezdrátových sluchátek JBL Tune 220TWS nemá zvuk? Poradíme, co s tím!

0

Modelem roku 2020 od značky JBL v oblasti bezdrátových sluchátek se skvělým zvukem, na jaký jsme od JBL zvyklí, jsou sluchátka JBL Tune 220TWS. Uživatelé po celém světě si je chválí pro jejich dlouhou výdrž (19 hodin na jedno nabití) a vysoce kvalitní zvuk. Jde o jednu z nejlepších alternativ k AirPods Pro od Apple. Jenže mnoha uživatelům už se taé stalo, že levé sluchátko nehrálo. Čím to je a co s tím?

Mohou nastat tři důvody, proč levé sluchátko JBL Tune 220TWS nehraje nebo nereaguje

Prvním důvodem je absence mikrofonu v levém sluchátku. Takže se skrze něj ani neodehrává Bluetooth telefonát. Nelze jím ani aktivovat Siri/Google nebo Bixby asistenta. Od toho je v setu pravé sluchátko, které je mikrofonem a možností ovládat hovory a asistenty vybaveno.

Druhým důvodem je pořadí připojení sluchátek. Pravé sluchátko je prioritní, ono komunikuje s telefonem. Takže pokud si v uchu ponecháte levé sluchátko a pravé vložíte do ochranného a nabíjecího pouzdra, pak levé sluchátko ztratí spojení s telefonem, protože mu jej zprostředkovávalo prioritní pravé sluchátko, které se vložením do pouzdra deaktivovalo. Jestliže chcete poslouchat jen jedním uchem, musíte použít sluchátko pravé.

levé sluchátko bezdrátových sluchátek JBL Tune 220TWS nemá zvuk? Poradíme, co s tím

Třetím důvodem mohou být problémy s připojením obou sluchátek. jak je ověřit a řešit?

  • možná jste se vzdálili na víc než deset metrů od telefonu. Dál totiž Bluetooth signál nedosáhne. Při překážkách (stěny) jsou funkční vzdálenosti ještě kratší.
  • Možná nemáte dostatečně nabitý telefon nebo sluchátka, případně obojí.
  • Možná nemáte sluchátka propojena s telefonem přes Bluetooth (třeba jste Bluetooth vypnuli, aby tolik nespotřebovávalo baterii telefonu, a zapomněli jste na to.

Pokud se nepotvrdí ani jedna z možností, pokuste se sluchátka resetovat. Jak na to? Návod najdete zde.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/smarty-cz.

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.