Letošní trendy v cestování? Najde se v nich v podstatě každý (II)

0

Jak už jsme minule zmínili, cestování je průmyslem, který je na vzestupu. Ještě nikdy totiž necestovalo tolik lidí za zábavou a odpočinkem, jako v posledních několika letech. A bavíme se opravdu jen o cestování za zábavou, relaxem a dovolenou. Nikoliv za prací. Cestovní ruch zažívá velmi úspěšné období, které ale zároveň na něj klade i velké nároky po stránce rozvoje a rozšiřování nabídky svým zákazníkům. To je jeden z trendů cestovního ruchu: nabídnou všechno možné a co nejvíce interaktivní.

Cesty za uměním

Velmi trendy jsou v poslední době i cesty za uměním. Umění je totiž skvělý způsob, jak očistit mysl a oživit ducha. A to je hlavní důvod, proč se cesty za uměním, ať jde o jakýkoliv jeho druh, stávají více a více populární u širší a širší skupiny cestujících. A jistě se tento trend bude i nadále prohlubovat.

Cesty za jídlem

Nejrůznější kulinářské tour jsou teď také velmi žádané. A rozhodně se nedá předpokládat, že by trend v nejbližší době upadnul. Spíš naopak. Jídlo je přeci jen jedním z nejsilnějších lidských prožitků. A tak i kulinářské tour jsou stále více vyhledávané a do budoucna také zůstanou. Kdekoliv po světě. Super „in“ jsou nyní prázdniny zaměřené na kulinářské zážitky. Včetně těch, které si klienti musejí vydobýt sami, tedy na statku nebo na farmě. Cestovní kanceláře nabízejí stále více zajímavých cest za jídlem u nás i do zahraničí.

Znáte Volunturismus?

Jde o klasické dobrovolnictví, ale zde je spojeno s cestováním. Mnoho lidí chce pomáhat světu tím, že pomáhají jednotlivcům. A proto mnoho dobrovolníku vycestovává do míst, kde je pomoci potřeba. A zároveň to berou jako dovolenou, protože poznají tu pravou podstatu místa, na které vyjeli. Nejen resorty a honosné hotely s bazény. Realitu. A o tu dnes hodně stojíme.

V trendech je teď Jižní Korea

Zajímavý výsledek konání zimních olympijských her v Koreji. Tato země se totiž hned po hrách stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tomu se říká ekonomický úspěch sportovní události. Korea to evidentně vzala za správný konec.

Co třeba AirBNB? Stále v kurzu!

Jde samozřejmě o úsporu peněz za ubytování během dovolené. A tato služba se rozhodně ukázala jako skvělý způsob, jak na dovolené ušetřit své peníze nejen za ubytování, ale také za jídlo. Ubytování je totiž levnější a vařit si můžete často sami. To je vždy ta nejlevnější varianta. I tady se uplatní bookovací stránky. Tedy, s výjimkou ekonomicky slabších zemí, kde i pro nás je restaurační nebo fastfoodové jídlo levné. Je jasné, že tento trend také jen tak nevybledne. Minimálně do doby, než se staneme nejbohatší zemí Evropy…

Plout se dá i po řece

Evropské řeky zažívají v roce 2018 boom turistických plaveb. Tedy již nejen výletní zámořské plavby, ale i ty říční, zejména právě v Evropě. Jen aby více pršelo, ať je stále po čem plout. Říční plavby mají mnoho výhod, počínaje minimalizací mořské nemoci. A důležitou je i výhoda krásných výhledů na krajiny a města, kterými se proplouvá.

Wellness v trendech stále pokračuje

Vedle dobrovolníků, kteří zdarma pomáhají, kde je zrovna potřeba, je i velká skupina těch, kdo si chtějí svou dovolenou užít v pohodlí, klidu a hlavně bez fyzické námahy v podobě práce. Upřednostňují tedy wellness dovolené ve střediscích, která poskytují wellness dovolenou, kompletní péči s lázeňskými procedurami, jógu, další druhy cvičení, vodu, ale i důkladný odpočinek se zajímavou stravou.

Trendy letos je i prodloužit si dovolenou. Dobrovolně

Nemluvíme teď o prodlužování dovolené z důvodu zpoždění letu, ale o dobrovolném prodloužení pobytu na dovolené. Mnoho lidí totiž může pracovat z domu, tedy vlastně odkudkoliv, kde je dost silná Wi-Fi. Anebo dobrý mobilní signál s daty. Dovolená, přestože bude ve výsledku dlouhá, ani nemusí nakonec vyjít příliš draze, protože klient si na ni může vydělávat i během pobytu.

Trendy České republiky

Na vzestupu je i cestování a dovolenkování po České republice. Táhnou hory, nížiny, přehrady, národní parky a chráněné krajinné oblasti. Ale také města se svými památkami, atrakcemi. Nebo zoologické zahrady a zábavní parky jak venku, tak v interiéru.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com
www.kuponovnik.cz/obchod/alexandria-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.