Letošní trendy v cestování? Najde se v nich v podstatě každý (I)

0

Cestování je průmyslem, který je na vzestupu. Ještě nikdy necestovalo tolik lidí, jako v posledních několika letech. A bavíme se o cestování za zábavou, relaxem a dovolenou nikoliv za prací. Cestovní ruch zažívá velmi úspěšné období, které ale zároveň na něj klade i velké nároky po stránce rozvoje a rozšiřování nabídky svým zákazníkům. To je jeden z trendů cestovního ruchu: nabídnou všechno možné a co nejvíce interaktivní.

Cestovní ruch bude čím dál více o moderní technologii

Mít vše s sebou v kapse, to je jeden z dalších trendů, které by měli podnikatelé v cestovním ruchu následovat. Proto například větší cestovní kanceláře nabídnou vlastní aplikace, ve kterých se lidé mohou o svém zájezdu dovědět absolutní maximum.

V tomto trendu jedou i bookovací stránky nebo samozřejmě i samotný Google. Takže turisté s sebou neustále mají průvodce ve všech hlavních světových jazycích a hlavně s velkou kapacitou informací, zajímavostí, doporučení nebo i varování.

Ale nejde o jediný trend v cestování. Celkem jich najdeme i desítky, protože svět cestování je jedním z těch nejpestřejších odvětví lidské činnosti, které si vůbec umíme představit. Proto i trendy jsou tu pestré. A velmi četné. Uspokojit je totiž nutno každého zákazníka.

Velkým trendem je udržitelnost

Lidé z tzv. západního světa se v posledních letech čím dál častěji ohlíží na udržitelnost toho, co si kupují. A ani cestovní služby nejsou výjimkou. Letošní rok se udržitelnost cestování dostává do popředí mnohem silněji než kdy dříve. K tomu patří nejen samotný fyzický přesun z místa na místo pomocí co nejekologičtějších strojů, ale také ubytování v zařízeních, která se chovají ekologicky. Například jsou nízkoenergetická, uplatňují bezezbytkové vaření atd.

Udržitelné jsou i vlaky

Nostalgie i touha po udržitelnosti dostávají do popředí také cestování vlakem. Elektrický pohon, minimální valivý odpor mezi koly vagonů a samoznou železnicí, k tomu poměrně vysoká rychlost, mnohdy vyšší než při cestování autem. To jsou další důvody, proč se velmi často cestuje za odpočinkem vlakem.

Extrémismus

Trend je to divoký a rozhodně není pro všechny. Jde o tzv. extrémní prázdniny, kdy cestovatelé dávají přednost vzrušení, cestovní ruch se je snaží dobýt a posouvá hranice extrémních zážitků. Zde je velká výzva v oblasti bezpečnosti. A také v souvisejícím cestovním pojištění. Každý extrémní turista by si měl pojištění předem velmi dobře pořešit.

Opuštění komfortních zón

Už nějakou dobu není cílem turistů jen samotné turistické středisko s luxusním vybavením. Tyto komfortní zóny totiž neumožní poznat sklutečnou krásu země a její podmínky. Trendem je tedy cestování jako na prostředek otevření svých očí. A proto lidé stále více cestují na exotická místa, kde se mohou ponořit do neznámé kultury, jídla i přírody.

Národní parky coby největší bohatství Země

Spousta z nás se snaží poznat to nejkrásnější z přírody, co máme na naší planetě k dispozici. A jistě budete souhlasit s tím, že to vše najdeme uchované v národních parcích. V případě těchto dovolených jde o jedny z dražších, ale díky ekonomickému růstu už si je mohou dovolit i našinci.

Volno pro rodiče

Velmi často v poslední době berou na dovolenou prarodiče svá vnoučata. A rodiče jedou na dovolenou jinam a odpočívají. Anebo prostě pracují. Ovšem i tak si od svých dítek dostatečně odpočinou. I letos je zájem o takové pobyty velký, jen při cestách do zahraničí k tomu budou potřeba speciální dokumenty se souhlasem rodičů o vycestování jejich dětí. Myslete na to včas!

Pohodlný, ale záživný glamping

Nikoliv camping, který omezuje pohodlí cestovatele, ale glamping. Tedy dovolená v přírodě, ale téměř v pohodlí domova. Bydlení ve stavbách, které jsou sice mobilní a snadno postavitelné a zase rozebratelné, avšak které nabídnou opravdu pohodlné zázemí se všemi vymoženostmi poslední doby.

Nebeské chůvy

Ty jsou učeny všem rodičům, kteří letecky cestují s dětmi. Ty největší a nejluxusnější letecké společnosti zavedly službu „SKY NANNIES“ na palubách svých letadel. Ale stal se z toho již trend, a ten postupně zesiluje tak rychle, jak rychle počet rodin cestujících s malými dětmi.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/flixbus-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.