Léto sice končí, ale pleť si stále žádá hydrataci!

0

Síla slunečních paprsků postupně slábne. My však nesmíme podléhat dojmu, že pleť už tolik nevysychá, když z ní sluníčko již tolik nevytahuje přirozenou vlhkost. Teplý vzduch, často ve městech i suchý, neustále útočí na přirozenou zásobu vody v naší pokožce. Jak se nadměrnému vysychání bránit?

Jednoduše: hydratací!

Díky vodě se totiž kůže prokrvuje a je vyživována. Když kůži vodu dodáme, zjednodušíme jí život. A ona se nám odmění tím, že bude vypadat zdravě, krásně, odpočatě, no prostě o nás prozradí, že se umíme postarat!

Jak na hydrataci?

Sledujte výrobky, které jsou označeny jako hydratační. Napadne vás jistě hydratační krém, to je taková klasika. Často však lze najít i hydratační make-up, odličovací přípravky, mýdlo nebo pleťová mléka.

K hydrataci je skvělá i termální voda ve spreji – tu si dejte ještě pod make-up.  A během dne i přes něj. Nezapomínáme samozřejmě na správný životní styl – tedy pitný režim, pohyb a minimalizaci stresů. Bez toho žádná další opatření totiž účinná nebudou.

Hydratační mohou být i masáže

Když se chcete nechat rozmazlit, zajděte si na hydratační masáž! Jde v podstatě o aktivaci bodů v kůži, které zlepší její uvolnění, a tím pádem i průtok krve, respektive vody. Za námahu stojí i kyslíková terapie, která obnovuje buňky, dokáže je regenerovat a tudíž také přimět k lepšímu využití dostupné vody.

Diamanty jsou také nápomocny!

Diamantová terapie neboli dermabraze je metoda k jemnému obroušení pleti právě pomocí diamantů.  To pleť čistí, stimuluje, prokrvuje. A tak lépe přijímá vodu z hydratačních přípravků.

Pro náročnější je tu hydrolifting

Proč pro náročnější? Protože už mu musíte obětovat více než jen nanesení na kůži nebo ležení a relaxaci na kosmetice. V tomto případě jde už o jehličkovou metodu, která při lokální anestezii vpravuje vodu přímo do kůže. A nemá nežádoucí účinky.

Spoléhejte se i na přírodu

Zejména na med, avokádo a listovou zeleninu, případně třeba i okurky. Vše je přírodními „hydratovači“ nejen pleti, ale i celého těla. Na pleti jsou však jejich účinky znát nejvíce.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.