Léto je nenávratně fuč – zůstaly z něj jen vzpomínky a fotky

0

Vzpomínky uchováme v hlavě a fotky v telefonech nebo ve foťácích… Nene, druhá polovina věty je špatně. Fotky z foťáků a telefonů je potřena probrat, roztřídit a ty, co za to stojí, dostat na denní světlo. Máme v podstatě 2 možnosti, jak to udělat.

Možnost první a zároveň jednodušší – svěřit to profíkům

Ne že bychom chtěli po profících, aby nám třídili fotky. To jistě ne. Takový úkol zvládneme jen my sami. Firmy nám však pomohou s tiskem fotografií, tedy s jejich převodem ze světa virtuálního do čiré reality.

V čem tkvějí výhody tisku u profesionálů?

Jde jednak o dlouholeté zkušenosti, pomocí nichž jsou schopni dovést fotografie do takového digitálního stavu, který bude i na papíře vypadat dobře. A hlavně z profi tisku fotografie jen tak nevyblednou.

Můžete volit z mnoha rozměrů fotografií, objednáváte přitom mnohdy online a ne vždy je nutno instalovat nějaký program. Pokud zvolíte větší tiskárnu fotografií, mnohdy máte k dispozici mnoho výdejních míst po celé ČR, kam si pro fotky zajít.

A často také díky množstevním slevám dosáhnete na poměrně nízkou cenu fotek, přestože jsou stále zpracovány kvalitně, profesionálně.

Možnost druhá – tisknout doma

K tomu ale potřebujete fototiskárnu. Ne, ta obyčejná inkoustová, i když je barevná, nestačí. Fototiskárny jsou určeny speciálně pro tisk na fotografický papír, který je dostupný v lesklém i matném provedení.

Než se k výběru fototiskárny uchýlíte, je potřeba si ujasnit pár věcí. Tisknete pravidelně hodně fotek nebo občas něco málo? Na pravidelný tisk velkého množství fotek se totiž mnohem více hodí profi firma než tisk domácí. Přijde docela draho.

Co vybírat?

Fototiskárnu vybírejte s termosublimační technologií tisku – s tou budete jistě spokojení. Co se týká rozlišení tisku, měla by se vybíraná tiskárna dostat někam okolo 9600dpi. Stejně důležitý je i počet inkoustů. Pět je prostě málo. Dobrá fototiskárna jich má alespoň 10.

Fototiskárny nabízejí i různé velikosti tisku. Je důležité, aby velikost tisku byla nastavitelná. Neméně důležitá je konektivita tiskárny s médiem, na kterém máte své fotky uloženy. V nabídce by mělo být USB, Bleutooth a nejlépe i Wi-Fi. A pokud si chcete zjednodušit ovládání fototiskárny, sáhněte po té s velkým a přehledným displejem.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/fotofinish-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/fotoskoda-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.