Léto i podzim s kloubouky

0

Už dávno neplatí, že klobouky nosí jen kovbojové či myslivci. Právě naopak, z těchto pokrývek hlavy se stal velmi oblíbený módní doplněk a nezáleží přitom ani na tom, jestli je zrovna léto nebo zima. Inspirovat se můžeme i u Angličanů, kteří na klobouky nedají v žádném případě dopustit a jejich důležitost každoročně ukazují například při dostizích. Pokud se i vy chcete cítit jako anglická lady rozhodně si alespoň jeden takovýto doplněk pořiďte a zařaďte ho ke svým elegantním outfitům, protože právě elegance je to, co vám obyčejný klobouk na hlavě dodá. V dnešním příspěvku vás nebudu zatěžovat rozdělením a nejrůznějšími druhy pánských i dámských klobouků, naopak je rozdělím pouze do dvou základních skupin: letních a zimních.

Slamák 
Klasický slaměný klobouk možná hned evokuje pocit, že jsme se ocitli kdesi na vesnici. Nicméně slamáky si svou módní popularitu našly již celkem dávno a dnes by to pro vás, ženy, měl být povinný letní doplněk. Ocení ho samozřejmě i pánové, protože kromě stylového šmrncu také ochrání před slunečními paprsky. V obchodech najdete velké množství různých odstínů a tvarů, od drobných hranolových po obrovské kulaté. Záleží už jen na vaší kreativitě. Nosit ho můžete k vodě, ale stejně tak i do města k letním šatům. Nezapomeňte, že klobouk je většinou zdobený stuhou či mašlí, je to jeho nepodstatná součást.

Semišové klobouky 
Ani po letní sezóně se klobouků nemusíme vzdávat. Čím dál tím více se v obchodech objevují semišové klobouky, které jsou naprosto ideální na podzim a zimu. V tomto období už samozřejmě není potřeba ochrana před sluncem, místo toho ale skvěle poslouží před větrem, deštěm či sněhem. Také, jak již bylo několikrát zmíněno, jde o velmi elegantní způsob, jak povýšit váš outfit o několik levelů. Stačí správná kombinace, většinou si vystačíte s delším kabátek a elegantními boty (kozačky, polobotky), nejlépe alespoň na drobném podpatku. Klobouk by měl být sladěný do stejné barvy jako obuv či jiné doplňky. Nezapomeňte ani na šálu, která by stejně tak měla být sladěná. Na běžné denní nošení nemusí být váš oděv tolik formální, nicméně by měl vždy nést jisté prvky sladěnosti a elegance. Semišové klobouky jsou dostupné opět v různých tvarech, nejčastěji se ale setkáme s kulatou krempou, která je většina velmi široká.

Co se mužů týče, klobouky mohou nosit jak sportovně, tak elegantně. U nás zatím tento trend není natolik rozšířený jako třeba v zahraničí, což je škoda, protože klobouky přidávají na ucelenosti vzhledu, šmrncu a může to být také známka toho, že o sebe muž dobře pečuje. Pokud ovšem nejde o nějakého kovboje z westernu!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kabelkovyslon-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/stoklasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.