Kvalitní alkohol k oslavám patří

0

Vánoce se kvapem blíží, nestačíme se ani otočit a budou za námi. Co je ovšem ještě daleko před námi, je Silvestr. Je to den, který si snad každý neodmyslitelně spojí s bujarými oslavami a konzumací alkoholu. Pod pojmem alkohol si většina vybaví pivo nebo vodku, ale což tak se jeden rok uchýlit k něčemu prozaičtějšímu a soustředit svou pozornost kupříkladu k vínu anebo koňaku?

Pokud se rozhodneme letos vsadit zásadně na hroznový nektar anebo kvalitní absint, rozhodně musíme navštívit internetové obchody www.alkoholix.cz , www.dealko.cz a www.tchibo.cz.

  • VÍNO

Ke správným oslavám jistě patří dobré víno. Na úplný začátek se jistě hodí víno Don Jacobo Blanco, jehož lehce trpká chuť rozehřeje chuťové pohárky. Po zbytek bujarosti lze hostům servírovat skvostné víno Madeira, původem z Portugalska. K přípitku pochopitelně nesmí chybět kvalitní šampaňské. Kupříkladu Piper Heidsieck Brut je sekt ze všech nejluxusnější – pijí jej i celebrity na předávání Oscarů. Pokud z nějakého důvodu alkohol pít nemůžete a přesto se nechcete vzdát pocitu, že Silvestra jaksepatří oslavíte, pro vás bude jistě skvělou volbou nealko víno. Máte na výběr z nealkoholických červených, bílých i růžových vín.

  • KOŇAK

V průběhu oslav není nikdy na škodu vychutnat si skleničku dobrého koňaku. Například takový koňak Courvoisier patří mezi skvosty. Stejně tak Hennessy Fine de Cognac, jehož nezaměnitelná citronovo – skořicová chuť jej činí vhodným k přímé konzumaci i jako přísadu do míchaných nápojů.

  • ABSINT

Absint je specifický druh alkoholu, jež se vyrábí z pelyňku, fenyklu a anýzu (tzv. svatá trojice). Jistě by neměl chybět na žádné řádné oslavě. Třeba takový Absinth Rudolf Jelínek má již dlouholetou tradici anebo La Grenouille Absinthe, který s oblibou pila generace tzv. ztracených básníků.

Pokud už máte všechen alkohol nakoupený a chybí vám například skleničky k jeho servírování, není nic jednoduššího, než v obchodě www.tchibo.cz koupit skleničky na červené víno, skleničky na sekt, popřípadě chladič na nápoje anebo dekantační výlevka.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alkoholix-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dealko-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.