Kuriózní hotely 5x jinak

0

Klasický hotel s recepcí, několika druhy pokojů, restaurací a bazénem známe asi všichni. Na světe ale stojí několik velmi vyjímečných staveb, které mají hodně daleko od slova „klasické“. A vy máte možnost se v několika takových unikátních hotelech ubytovat během svých cest. Co víc, spousta lidí, kteří si to mohou dovolit, dokonce cestuje právě jen do těchto hotelů. V dnešním článku vám představím 5 z nich, jde o zajímavé hotely, které si můžete v klidu z domova prohlédnou, a pokud si chcete zpestřit dovolenou, můžete si je rovnou i online zarezervovat.

Icehotel, Švédsko

Jak už samotný název napovídá, v tomto hotelu se rozhodně neohřejete. Ve Švédském městečku Jukkasjärvi stojí tento Icehotel od roku 1989 a každý rok se musí obnovovat, je totiž postaven z ledu a sněhu. Zapomeňte tedy na klasický nábytek, protože i ten je vyroben z ledových kostek. Samotný hotel je umělecké dílo a je otvírán pouze v několika fázích během zimy. Jezdí se sem koukat turisté z celého světa, aniž by zde přenocovali, už totiž samotná podstata hotelu je neuvěřitelná podívaná.

Hotel Palacio de Sal, Bolívie 

I tento hotel využívá netradiční materiál pro stavbu stěn, podlah, nábytku i jiného vybavení. Tentokrát se jedná o sůl, která je speciálně upravená. Hotel totiž stojí uprostřed největší solné pláně Salar de Uyuni. Hotel nabízí perfektně zařízené pokoje, a dokonce i místa pro relax a odpočinek.

STF Jumbo Stay Stockholm, Švédsko

Ještě se na chvíli vrátíme do Švédska, kde v blízkosti letiště Arlanda stojí pozoruhodný hotel, vlastně přesněji řečeno Boeing 747 Jumbo Jet, ve kterém se lze ubytovat. I přesto, že jde spíše o hostel s hodnocením 2*, zážitek je to opravdu k nezaplacení. Je zde balkón s výhledem na ranvej a nemusíte se bát ani o občerstvení, protože snídaně se podávají již od 3:00 ráno.

V8 Hotel Motorworld Region Stuttgart, Německo 

Mnohem blíže k naším hranicím stojí hotel, který je to pravé ořechové pro všechny milovníky automobilů. Ve městě Böblingen se můžete ubytovat v hotelu, jehož celé zařízení koresponduje s motoristickou tématikou a to ať už jde o veřejné prostranství nebo útulné, moderně zařízené pokoje. Vyspat se můžete v samotných kopiích slavných aut a rozhodně to bude pohodlnější, než byste čekali.

Burj Al Arab, Dubaj 

Jako poslední tu máme nejluxusnější hotel na světě, který se chlubí hodnocením 7*. Často se mu přezdívá plachetnice a to kvůli jeho tvaru. Hotel stojí na svém vlastním umělém ostrově, nabízí řadu aktivit, restaurací, welness i výhledů na Perský záliv. Přivézt se můžete nechat jedním z luxusních vozů a nebo helikoptérou, protože hotel má vlastní heliport. Celkový dojem je pro většinu z nás nepředstavitelný, servis je na špičkové úrovni. Samozřejmě je potřeba si za takovou kvalitu pěkně připlatit.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com
www.kuponovnik.cz/obchod/hotels-com

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.