Který vybrat: Xiaomi Mi Router AX1800 nebo Xiaomi AIoT Router AX3600?

0

Přemýšlíte o koupi nového routeru a jste rozhodnutí pro značku Xiaomi? Vybavujete si domácnost chytrými zařízeními, které chcete ovládat na dálku třeba jen hlasovou asistencí? Budete mít pračku a vysavač s wi-fi, abyste o nich vždy měli přehled a mohli je pouštět na dálku? Pak si možná zařizujete tzv. Xiaomi home – a je jasné, že Xiaomi router k tomu bude nejlepší, nejlépe totiž komunikuje s hlavní aplikací. Ale který z výše zmíněných routerů vybrat, když je mezi nimi poměrně velký cenový rozdíl? Podívejme se na rozdíl v jejich funkčnosti.

Co umí Xiaomi AIoT Router AX3600 navíc oproti Xiaomi Mi Router AX1800?

Tentokrát nebudeme zmiňovat jednotlivé parametry a jejich vzájemné porovnání, ale podíváme se na praktické rozdíly v možnostech, které oba routery nabídnou. Cenový rozdíl je mezi nimi poměrně velký, a tak se logicky očekává, že bude velký i rozdíl v nabídnuté službě.

Dosah signálu

Pravdou je, že v malém bytě po stránce pokrytí signálem žádný velký rozdíl nezpozorujete. Ale pokud bydlíte v domě nebo ve velkoprostorovém bytě s mnoha místnostmi, tam už se rozdíl projeví. Xiaomi AIoT Router AX3600 totiž dosáhne svým signálem mnohem dál. Jde o silnější vysílač, který dostane signál i k wi-fi pračce v tom nejskrytějším koutku koupelny nebo komory.

Xiaomi Mi Router AX1800

Komunikace s aplikací Mi Home

Pro komunikaci s aplikací Mi Home, díky které se zprostředkovává propojení všech zařízení chytré domácnosti, je lépe přizpůsoben Xiaomi AIoT Router AX3600. Lépe zvládá i Mesh systém. Nabídne antény 4×4 a také frekvenci sítě 160 MHz. Xiaomi Mi Router AX1800 sice také komunikujes Mi Home, ale nenabídne všechny možnosti vyššího modelu.

Co dodat závěrem? Xiaomi AIoT Router AX3600 je lepší volba pro všechny geeky, kteří si chtějí domácnost zařídit na hlasové ovládání a na řízení odkudkoliv na světě, přes internet. Také je lepší volbou pro ty, co potřebují pokrýt signálem větší byt nebo třeba i kousek zahrady (a nemuset při tom použít opakovač). Ve všech ostatních situacích bohatě stačí Xiaomi Mi Router AX1800. Pořídit jej můžete třeba v obchodě Gearbest.com.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.