Který vybrat: Honor Play 4 Pro nebo Honor Play 4?

0

Právě se nacházíte v procesu výběru telefonu, zaujal vás Honor s jeho modelem Play 4, ale přemýšlíte, jestli se rozhodnout pro základní (a levnější verzi) nebo pro vylepšenou a dražší verzi Pro? Pojďme se podívat, v čem tkví rozdíly mezi nimi a zda dražší model stojí za to, abyste si připlatili. Nejvýraznější jsou následující rozdíly:

Rozdílné procesory

Hlavní rozdíl je samozřejmě v procesorech, kterými jsou oba modely vybaveny, a tedy i ve výkonu, v rychlosti, zkrátka v tom, co si můžete s kterým z nich dovolit. „Pro“ verze vám umožní hrát i náročnější onlinovky.

Základní model, tedy Honor Play 4, je vybaven procesorem MediaTek Dimensity 800 series. Ale Honor Play 4 Pro dostal do vínku chipset Kirin 990, jehož výkon je výrazně vyšší.

Ovšem pozor, oba modely podporují 5G, takže zrovna v tomto se rozdíl moc nekoná. Podle recenzí, které jsme pročítali, je rozdíl ve výkonu dost patrný. Bude asi rozhodujícím parametrem, podle kterého budete právě váš model nebo model nebo dárek v podobě mobilu vybírat.

Honor Play 4

Rozdílné kamery

I ve fotoaparátech najdeme mezi oběma verzemi nezanedbatelné rozdíly. Na první pohled je lépe vybavena základní verze, ale zase je to o tom, co preferujete právě vy, jestli kapacitu nahnanou softwarem nebo spíše lepší světelnost a zoom.

Honor Play 4 nabídne čtyři zadní fotoaparáty a v nich následující kapacity rozlišení: 64 Mpx, 8 Mpx, a 2 x 2 Mpx. Kamery jsou určeny jako hlavní, širokoúhlá, makro a pro tvorbu hloubky fotografie.

Honor Play 4 Pro má sice jen dva zadní fotoaparáty s kapacitami 40 Mpx, ale jsou vybaveny trojnásobnou variací světla nebo třicetinásobným digitálním zoomem.

Poznámka: Telefony sice neumějí Google, ale i tak se jedná o zajímavé modely, které jistě oceníte. K mání jsou například na Aliexpress.com.

Rozdílné designy obrazovky

Na telefonu Honor Play 4 najdete díru v displeji určenou pro jeden přední selfie fotoaparát. Naproti tomu Honor Play 4 Pro je vybaven dvěma předními fotoaparáty ve dvojnásob velké díře v obrazovce.

Díky dvěma předním kamerám můžete jednak pořídit kvalitnější a prostorové selfie, ale zejména se spolehnout na bezpečnější odemykání obličejem. Díky tomu, že jsou tu dvě kamery, nebude k odemčení vašeho telefonu stačit jen vaše foto, budete jej muset odemykat fyzicky vy sami.

Honor Play 4 Pro

Rozdílné výdrže baterie

U baterie je situace celkem rozpačitá, protože Honor Play 4 má kapacitu 4 300 mAh, kdežto Honor Play 4 Pro jen 4 200 mAh. Ale tím se nedejte zmást. Výdrž je delší u „Pro“ modelu, protože lepší chipset znamená nižší spotřebu energie v čase.

Navíc má Honor Play 4 Pro také rychlejší nabíjení, konkrétně 40 W – tedy ultra rychlé nabíjení. U základního Honor Play 4 telefonu je to jen 22,5 W, což dnes označujeme za rychlé nabíjení.

Rozdílné možnosti

Honor Play 4 Pro má v nabídce dvě varianty, tou druhou je Honor Play 4 Pro IR. Jedná se o telefon s termometrem, tedy měřičem infračerveného spektra (infra red = IR). Koho tato oblast zajímá, jistě sáhne pro verzi „Pro“, s přídavkem „IR“.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/aliexpress-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.