Kreativní na každém kroku

0

V době počítačů, chytrých telefonů a jiných elektronických vymožeností je někdy velmi náročné věnovat se jakýmkoli kreativním činnostem. Doba nás žene kupředu a náš volný čas věnujeme raději klidným činnostem na sociálních sítích. Taky se vám zdá, že vám tak trochu schází kreativita? Bohužel nejde o něco, co by se dalo snadno zapnout a vypnout. Svět se dělí do dvou skupin: na ty kteří kreativní jsou a na ty, kteří kreativní nejsou. Nic mezitím není. Nicméně nikde není psáno, že si kreativitu a šikovnosti nemůžete vybudovat. Dnes vám přináším lehce motivační článek, kterým bych vás ráda pootevřela oči.

A proč vás vlastně nutím do kreativních činností? Odpověď je jednoduchá, několik studií prokázalo, že kreativní jedinci jsou schopni lépe řešit problémy jakéhokoli typu, protože se na věc umí kouknout z několika úhlů, stejně tak nám kreativita pomáhá zůstat ve střehu, podporuje činnost mozku a nikdo nezapře, že u většiny kreativních činností si člověk odpočine, zapomene na starosti a hned se cítí lépe, tak si na to udělejte alespoň občas čas, stojí to za to.

Opusťte svou komfortní zónu. Nebojte se nových věcí, jen tak zjistíte, že vás baví zcela jiné činnosti, než jste doposud dělali. Rutina nikdy nepřinese své ovoce, je potřeba se trochu zapřít a donutit sami sebe zkusit něco nového. Pokud se bavíme o rozvíjení kreativity, k tomu vám jistě pomůžou kurzy kreslení, focení, vaření, jazykové hodiny, tanec, čtení a podobně. Nové věci nemusí být jen činnosti, může to být i třeba návštěva míst, kam jsme zatím neměli odvahu zajít, jako galerie nebo koncert. Hudba má neuvěřitelný vliv, proto zkuste i nové žánry. To vše může rozvíjet pravou část mozku, kde je kreativita zabydlená.

Najděte lidi, kteří vás inspirují a poslouchejte je. Požádejte je o jejich názory a nebojte se ani kritiky, jen ta vás posune dále. Nestyďte se! Mnoho lidí opouští od věcí, které by je mohli bavit, jen kvůli názoru okolí. Je to jen a jen vaše věc, tak na to nezapomínejte. Nejlepším způsobem je najít někoho, kdo do toho půjde s vámi. A pokud nikoho takového nemáte, nevadí. V kurzech se určitě s někým seznámíte a nakonec si třeba ještě najdete nové přátele.

Kreativita se samozřejmě neobjeví ze dne na den. To ale neznamená, že by vaše úsilí bylo k ničemu. Naopak, berte každou výzvu jako šanci. Nepřemýšlejte zbytečně nad pro a proti, běžte do toho, ať už jde o cokoli.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/naucmese-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tutor-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/martinus-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.