Kouzelná moc přírodních olejů

0

Už dávno neplatí, že oleje musí nutně sloužit jen v našich kuchyních. Stále častěji se totiž v obchodech setkáváme s exoticky vypadajícími přírodními oleji nejrůznějšího původu, jen netušíme k čemu bychom je mohli využít. Připravila jsem pro vás krátký přehled momentálně nejvyhledávanějších druhů olejů, které jsou dnes již snadno dostupné. Který z nich je váš favorit?

Kokosový olej 
Číslo jedna si již dlouho v žebříčku oblíbenosti drží kokosový olej a není divu! Využít se dá v kuchyni, kde jím můžete zcela nahradit běžný olej na smažení nebo ho přidat do sladkých i slaných pokrmů pro oživení chuti. Využíván je i při hubnutí, nemusíte se ho tedy bát zařadit do zdravého jídelníčku. Kokosový olej vám ale poslouží i jako neutrální kosmetický pomocník. Trápí vás roztřepené konečky, suchá kůže na rukou, loktech či patách nebo snad nepříjemná vyrážka? Nejen zde najde kokosový olej své uplatnění. Stejně jako v létě nahradí krém po opalování či po holení.

Arganový olej 
Arganový olej pochází z Maroka a získává se z plodů argánie trnité. Patří k  nejdražších olejům na světě, a to díky vysokému obsahu cenných látek, ale i chráněné oblasti, kde je argánie pěstována. Existují dva druhy, jeden se používá v kuchyních, kde pokrmům dodá lehce oříškovou chuť a je velmi zajímavým zpestřením. Podle studií dokáže také snížit hladinu cholesterolu. Druhý druh se využívá ke kosmetickým účelům, zejména při péči o vlasy nebo pleť. Hlavním důvodem, proč ho ženy po celém světě používají, je jeho schopnost zabránit stárnutí pleti.

Mandlový olej
Mandlový olej je získáván z mandloně a nejčastěji se s ním setkáme při aromatických masážích. Jeho použití je ale stejně všestranné jako u oleje kokosového. Můžete ho použít i pro odličování make-upu, kdy zároveň hydratuje pleť a nahradí veškeré denní i noční krémy.

Makadamiový olej
Tento olej je získáván z makadamiových oříšků. Velmi oceňován je pro svou schopnost hydratovat a léčit, díky vysokému obsahu antioxidantů a vzácné kyselině palmitové. Makadamiový olej využijete především jako náhradu pleťových krémů při péči o suchou, citlivou či popraskanou pleť, která po jemné masáži zůstává krásně hebká. Často se přidává i do vlasových produktů.

Konopný olej
Konopný olej je lisovaný ze semen konopí přesto se nemusíte bát žádného obsahu THC. Od předešlých olejů se liší především ve schopnosti léčit kožní problémy. Kromě toho se dá ale využít i jako potravinový doplněk pro zdravou výživu, a to díky ideálnímu obsahu nenasycených mastných kyselin a omega-6.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vivantis-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/parfums-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bio-country-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.