Knižní hity roku 2015

0

Pokud by bylo na mě, celou zimu bych strávila před krbem, zachumlaná v dece, s voňavým čajem na stole a kvalitní knížkou v ruce. Čtení je zábava i relax, a ať už patříte mezi náruživé čtenáře, nebo jen tak zvané dovolenkové (ti, kteří knížku vytáhnou jen jednou za rok na pláži), ten pocit, kdy vás knížka chytne již od první strany a vy nemůžete přestat dokud ji nedočtete, je k nezaplacení. Rok 2015 stejně jako kdejaký jiný rok přinesl spoustu kvalitní literatury nejen od světově známých autorů. Který z nich bude novým přírůstkem do vaší knihovny?

Milénium po čtvrté
Už je tomu pár let od ukončení slavné trilogie Milénium severského autora S. Larssona. Letos se na pultech objevil čtvrtý díl Dívka v pavoučí síti a kromě nového autora (David Lagercrantz), zůstalo vše při starém. Opět se setkáváme s Mikaelem Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou, jejichž cesty se znovu spojí. Tentokrát díky informacím o americké zpravodajské službě, které by mohli být novým námětem pro časopis Milénium.

Jo Nesbø: král krimi 
Jen těžko by byl někdo schopný spočítat, kolik detektivek už tento norský autor vydal. Tentokrát pokračuje v sérii „Krev na sněhu“ druhým dílem, který nese název Půlnoční slunce. Kritici tvrdí, že jde o něco nového, než jsme doposud byli zvyklý, i přesto si ale toto krimi našlo rychle své fanoušky.

Žádná odpočinková literatura 
Pokud byste rádi zkusili i náročnější četbu, dejte šanci velmi rozsáhlému románu Stehlík od americké autorky Donny Tartt, která za toto dílo dostala Pulitzerovu cenu. Dílo Stehlík vypráví příběh Thea, který při tragické události přijde o vše, také ale získá slavný obraz, ke kterému si vytvoří silný vztah. Tento obraz ho zavede do světa umění, ale i do světa zločinu.

Kniha roku 2015 
Nakonec je tu kniha, která je označována za bestseller tohoto roku. Dívka ve vlaku je počinem britské autorky Pauly Hawkins. Hlavní hrdinkou je mladá Rachel, která každý den dojíždí vlakem do práce. Když vlak na chvilku zastaví, pravidelně pozoruje pár v okně a časem si k nim vytvoří jakýsi osobní vztah. Jednoho dne zjistí, že žena je pohřešovaná a ona se obrátí na polici. Začíná příběh který změní život úplně všem. Dalo by se říci, že dílo je takovou chronologickou skládačkou, která propojuje několik příběhů. Velmi kladné recenze nás ale přesvědčují, že jde o velmi povedený thriller.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/rajknih-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.